مشاوره رایگان: 09126706588

چاپ پلات و لمینت تخصصی

چاپ پلات و لمینت تخصصی

چاپ پلات و لمینت، به تبدیل یک تصویر دیجیتال به تصویر چاپی گفته می شود که می تواند انواع مختلفی داشته باشد. به طور کلی، در استراتژی بازاریابی، از چاپ پلات و لمینت به عنوان شکلی از ارتباطات و تبلیغات استفاده می شود. از آنجایی که حوزه چاپ گستردگی و تنوع بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است، امروز می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم. بنابراین در اینجا به شما می گوییم چاپ پلات و لمینت چیست و شامل چه مزایایی می باشد. برای اینکه بهتر بتوانید به فهم فرآیند این نوع چاپ برسید، می توانید به صورت حضوری به ما مراجعه کنید.

چاپ دیجیتال تکاملی از چاپ سنتی است که با تکنولوژی جدید سازگار شده و قادر به پاسخگویی به نیازهای فعلی بازار است. همانطور که در ادامه خواهیم دید، آن‎ها نه تنها موجب صرفه‎جویی در زمان می‎شوند، بلکه می‎توانند فرآیند چاپ را به صورت گسترده انجام دهند. همچنین این نمونه از چاپ، بسیار اقتصادی بوده و قادر به ارائه همه فرمت های دیجیتالی است. اصولا چاپ پلات و لمینت به نوعی از چاپ دیجیتال گفته می شود که در آن کیفیت به صورت ویژه ای لحاظ می شود. به عبارت دیگر، نکته ای که در این نوع چاپ اهمیت ویژه ای دارد، رعایت اصول کیفی و کمی است.

اصولا چاپ پلات و لمینت، در تکامل با سایر نمونه های چاپ مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که می دانید، مزیت این نوع چاپ، عدم وجود محدودیت طولی و امکان چاپ طولی به صورت بی نهایت است. برای آشنایی با سایر نکات پیرامون این موضوع، می توانید بخش های دیگر مقاله ما را مطالعه کنید.

 

استفاده از چاپ پلات و لمینت در فضاهای بین المللی

چاپ پلات و لمینت تخصصی

همانطور که می دانید، اصولا چاپ پلات و لمینت اصولا برای فضاهای محدود، بسته و داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال در چند سال گذشته، برخی از طراحان حوزه مدرن سعی کرده اند این نوع چاپ را به محدوده فضاهای باز و بین المللی نیز وارد کنند. در این رابطه، می توان به استفاده از چاپ لمینت در نمایشگاه ها و همایش های بین المللی اشاره کرد.

اصولا انجام این کار تا چند سال اخیر به هیچ عنوان مرسوم نبود. اما با گذشت زمان و درک ضرورت مصرف این حوزه چاپی، استفاده از تکنولوژی چاپ پلات و لمینت به میزان قابل توجهی افزایش یافت. به گونه ای که امروزه در اغلب فضاهای باز تبلیغاتی و تجاری، از تولیدات چاپی پلات استفاده می شود.

برخلاف چاپ بنر که تنها در فضاهای باز مورد استفاده قرار می‎گیرد، چاپ دیجیتال پلات هم در فضاهای داخلی و هم در فضای خارجی مصرف می‎شود. به همین دلیل می توان گفت قابلیت این نوع چاپ، بسیار بیش تر از قابلیت سایر نمونه ها است.

 

چاپ پلات و لمینت به چند دسته تقسیم می شود؟

چاپ پلات و لمینت

انواع چاپ پلات و لمینت، خود به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. به عنوان مثال لمینت سرد و گرم، از مهم ترین دسته بندی های چاپ پلات و لمینت شناخته می شود. در این باره می توان بحث های زیادی انجام داد. اصولا هر یک از نمونه‎های لمینت گرم و سرد، ویژگی های مختص به خود را دارند. در این  بخش به مقایسه دو نمونه از مهم ترین گونه های چاپ لمینت می پردازیم.

انواع چاپ پلات و لمینت گرم: اصولا لمینت های گرم، بر روی مواد اولیه کاغذی اجرا می شوند. این امر به دلیل ظرفیت بالای متریال کاغذی در حرارت دیدن و افزایش دما به میزان مطلوب است. عنصر اصلی این روش چاپ، افزایش دما تا میزان حداکثر 100 درجه است. هنگام افزایش دما، فرآیند چاپ انجام شده و منظور از انجام این کار، فیکس کردن تصویر چاپی است.

اصولا لمینت های گرم به دلیل حرارت دیدگی، دارای درجه سختی بالایی هستند. به همین دلیل آن ها در برابر خراش، خوردگی و سایر موارد مخرب، مقاومت زیادی از خود نشان می دهند.

انواع چاپ پلات و لمینت سرد: در لمینت سرد، همانطور که پیداست به هیچ عنوان از عنصر افزایش دما استفاده نمی شود. زیرا اصولا محصولات تولید شده به روش لمینت سرد، قابلیت گرما دیدگی را نداشته و با افزایش حرارت دچار آسیب می شوند. چاپ به واسطه لمینت سرد، با استفاده از چسب های مخصوص انجام می گیرد. به لحاظ فنی، استفاده از فرآیند لمینت سرد، هزینه کمتری را می طلبد و به همین خاطر، برای بسیاری از افراد مناسب تر است.

با این حال نمی توان برتری خاصی میان این دو روش چاپ در نظر گرفت و یکی از آن ها را بر دیگری برتری داد. زیرا هر کدام از موارد ذکر شده، کاربرد های ویژه و مخصوصی را ارائه می دهند.

 

ارزیابی قیمت چاپ پلات و لمینت

بسیاری از افراد بر این باورند که کاهش هزینه های نهایی چاپ دیجیتال، می تواند موجب افزایش راندمان نهایی شود. در‎حالی که این عقیده مخالفان بسیاری را به خود اختصاص داده است، با این حال می‎توان گفت تا حدی صحیح و قابل تعمیم است. زیرا در دنیای پیشرفته و مدرن امروزی، بیش تر رقابت ها بر اساس قیمت و هزینه های نهایی محصولات به وجود می آید. پس محصولی با ارزش تر و باکیفیت تر است که قیمت مناسبی را به خود اختصاص داده است.

اصولا قیمت چاپ پلات و لمینت نسبت به سایر نمونه های چاپی ارزان تر است. این به دلیل استفاده بهینه از جوهرهای چاپی و همچنین دقت و عملکرد بالای دستگاه پلاتر و چاپ است. البته مقدار هزینه ای که باید برای هر نمونه چاپی پرداخت کنید، بستگی به عوامل مختلفی دارد. از جمله این عوامل، می توان به متراژ چاپ و همچنین نوع کاغذ مورد استفاده در آن اشاره کرد.

هر چه کاغذی که برای فرآیند چاپ استفاده می شود مرغوب تر باشد، قیمت نهایی چاپ افزایش پیدا می کند. به علاوه با بالا رفتن متراژ و تیراژ چاپی، هزینه تمام شده برای مشتریان تغییر می کند. برای کسب اطلاعات بیش تر پیرامون این موضوع، می توانید از طریق تماس های تلفنی قیمت نهایی را استعلام کنید. همچنین می توانید به صورت حضوری به مراجع قیمت گذاری بر روی فرآیندهای چاپی مراجعه کنید.

 

طراحی پلات و لمینت

بیشترین عرضی که با دستگاه های استاندارد پلات و لمینت چاپ می شود سایز 1 متر می باشد. یعنی شما می توانید سایز 1 متر در حداکثر 50 متر را به صورت یک تکه چاپ نمایید. با دانستن این ابعاد می توانید به شکلی صحیح فایل خود را طراحی کنید. همچنین اگر تصاویر و فایل های شما سایز کوچکی دارند، می توانید آنها را در عرض یک متر کنار یکدیگر بچینید و سپس اقدام به چاپ نمایید.

مواردی که در هنگام طراحی پلات باید در نظر بگیرید :

 • مود رنگی فایل طراحی شده شما باید RGB باشد.
 • رزولوشون فایل طراحی باید در ابعاد واقعی و 300 Dpi باشد.
 • اگر می خواهید از تمام عرض پلات استفاده کنید، باید مارجین حداقل 1 سانتی متری برای هر سمت کار در نظر بگیرید. چرا که هیچ یک از آیتم های چاپ دیجیتال، به صورت لب به لب کاغذ چاپ نمی کنند و حداقل 1 سانتی متر از طرفین فاصله دارند.
 • اگر قصد چاپ بر روی کاغذهای گرم پایین مانند 80 گرم را دارید، بهتر است از رنگ کمتری استفاده کنید، اما اگر می خواهید از کاغذهای با گرماژ بالا استفاده کنید، می توانید از طرح های تمپلات نیز استفاده کنید.
 • اگر نیاز است که طرح نهایی شما، شارپ تر و زنده تر باشد، بهترین کار استفاده از لمینت براق است، چرا که لمینت مات کمی رنگ کار شما را کدر می کند. البته نکته ای که وجود دارد این است که شما باید به محلی که قرار است پلات لمینت خود را نصب کنید هم توجه داشته باشید. اگر چاپ شما بر روی دیواری نصب می شود که نور زیادی به آن می تابد و ممکن است دید آن کم شود بهتر است از لمینت مات استفاده شود.

 

کاربردهای چاپ پلات لمینت

 • برای چاپ عکس ها و طرح های شخصی برای منازل و اتاق های خواب
 • برای چاپ طرح های تبلیغاتی و برندینگ برای شرکت ها و دفاتر کار
 • برای چاپ طرح های مناسبتی غرفه های نمایشگاهی
 • برای چاپ انواع استندهای ایستاده برای شرکت ها، فروشگاه ها، دفاتر و نمایشگاه ها
 • برای چاپ انواع نقشه های سایز بزرگ بر روی کاغذ های مختلف
 • برای چاپ انواع لیبل های سایز بزرگ برای نصب بر روی سطوح مختلف

 

 

لیست قیمت پلات

نوع کاغذتا 10 مترتا 50 مترتا 100 متربالای 100 متر
کوتد سنگین 180گرم150000130000110000توافقی
کوتد سبک 130گرم13000011000090000توافقی
فتوگلاسه براق180000160000140000توافقی
فتوگلاسه مات ابریشمی200000180000160000توافقی
بک لایت200000180000160000توافقی
کنواس (بوم)250000220000200000توافقی
سولیت و PP180000160000140000توافقی
PP پشت چسبدار220000200000180000توافقی
طلق ترانسپرنت300000260000220000توافقی

 

لیست قیمت لمینت

نوع لمینتتا 10 مترتا 50 مترتا 100 متربالای 100 متر
لمینت گرم براق1200001000009000080000
لمینت گرم مات1200001000009000080000
لمینت سرد ماسه ای100000900008000070000

 

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *