مشاوره رایگان: 09126706588

چاپ بک لایت (بک لیت)

چاپ بک لایت (بک لیت)

چاپ بک لایت (بک لیت)، یکی از بهترین و نوین ترین روش های چاپ عریض به شمار می آید. در این روش چاپ، استفاده از یک منبع نور قابل جایگزین، به عنوان ویژگی اصلی در نظر گرفته می شود. برای توضیح بیش تر، می توان اینگونه توصیف کرد که بک لایت، تابلویی با هدف جلب توجه بیش تر است. در تابلوهایی که به وسیله چاپ بک لایت تولید شده اند، از یک منبع نور قوی یا نسبتا قوی استفاده می شود.

این منبع نور می تواند دارای طیف های رنگی بسیار متعدد و گوناگونی باشد. به عنوان مثال، طیف رنگی زرد، آبی روشن یا سفید، مناسب ترین نمونه برای استفاده در این تابلوها هستند. البته رنگ تابش و نوع تابش روشنایی، به روش چاپ بستگی دارد و در طیف های رنگی متفاوت، این رنگ تغییر پیدا می کند.

برای یافتن تفاوتی که میان چاپ بک لایت (بک لیت) با سایر نمونه ها دارد، نیازی به جست و جوی فراوان نیست. زیرا تفاوت میان گونه های مختلف چاپ، کاملا آشکار و واضح است. در روش بک لایت، هدف کاملا متفاوت از سایر روش های چاپی نمایان می شود. همانطور که گفتیم، این تابلوها بیش تر با هدف جلب توجه و فروش بیش تر تولید، آماده سازی و نصب می شوند. بنابراین می توان گفت بک لایت غالبا متعلق به طیف تبلیغاتی و بازرگانی بازارهای گسترده چاپی است.

برای استفاده از مزایای چاپ بک لایت (بک لیت)، برخلاف تصور عمومی افراد و جامعه، به پول هنگفت و زیادی نیاز نیست. بلکه این روش مانند بسیاری از روش های چاپی دیگر، بسیار مقرون به صرفه و ارزان قیمت است. پس اگر خواهان جلب توجه بیش تر در مجموعه و مرکز تجاری و تولیدی خود هستید، می‎توانید از این تابلوهای تبلیغاتی زیبا استفاده کنید.

 

طرز کار تابلو بک لایت به چه صورت است؟

تابلو بک لایت

تابلو بک لایت، با وجود فراوانی انواع تابلوها هنوز هم در رده پرفروش ترین و ترند ترین محصولات قرار دارند. علت این امر، طرز کار فوق العاده شگفت انگیز این تولیدات است. برای تعریف، لازم است به یک نمونه خاص اشاره کنیم. تصور کنید وارد فروشگاه بزرگی می‎شوید که در آن انواع تابلوها یافت می شوند. توجه شما بیش تر به تابلویی جلب می شود که نشانه های جذب زیادی در آن به کار رفته است. به عنوان مثال ابعاد بزرگ تری دارد، یا ظاهرآن نسبت به سایر نمونه ها بهتر است.

انواع تابلو بک لایت بر طبق مثال بالا، دارای نشانه های جذب بسیار واضحی هستند. به عنوان مثال در آن ها از انواع تابنده های نورانی استفاده شده است تا میزان توجه افراد را بالا ببرد. ظاهر این تابلوها نیز برخلاف سایر نمونه ها، ارتقای بیش تری داشته است. به عنوان مثال قاب بندی دور تابلو، یکی از نشانه های جذب و زیبایی این تولیدات شناخته می شود. برای آشنایی با طرز کار این تولیدات، به شما عزیزان و همراهان همیشگی پیشنهاد می کنیم ادامه این مقاله تخصصی را مطالعه کنید.

طرز کار انواع تابلو بک لایت بسیار ساده است. با استفاده از انواع جوهر چاپی، شکل اولیه این تابلو بر روی سطوح مختلف چاپ می شود. پس از انجام این کار، باید نمونه کار اولیه بر روی یک استند و یا پایه نگهدارنده قرار بگیرد. پشت این تابلوها غالبا اشعه های نوری قوی و یا ضعیف تعبیه شده است. این اشعه ها توانایی ایجاد نور و درخشش بیش‎تر، طی مدت زمان طولانی را دارند. به همین دلیل نیز می توان آن ها را تا ساعت ها مورد استفاده قرار داد. همانطور که پیش تر صحبت کردیم، تابلوهای نامبرده غالبا برای امور فروش و بازرگانی مورد استفاده قرار می‎گیرند.

 

کاربرد تابلوی بک لایت

هنوز هم بسیاری از مردم فکر می کنند که از تابلوهای بک لایت فقط برای کسب و کارهای خاصی می توان استفاده کرد. چرا که بیشتر مردم تبلیغات بک لایت را بیشتر برای تبلیغات گروه های هنری یا برندهای بین المللی دیده اند. اما ما به شما می گوییم که این طور نیست. این تابلوها برای طیف گسترده ای از مشتریان حرفه ای و غیر حرفه ای مناسب هستند، فرقی نمی کند که کمپین تبلیغاتی شما در چه رابطه ای باشد.

یکی از نکات مهمی که برای متقاضیان تبلیغات سایز بزرگ مهم است، دوام طولانی مدت آن است. تابلوهای بک لایت به سادگی خم نمی شوند، شکسته نمی شوند و به این راحتی ها فرسوده نمی شوند. چسبی هم که متریال چاپی را بر روی تابلوی بک لایت نگه می دارد، چسب با کیفیتی است که در عین قدرتمند بودن آن، به سادگی می توان آن را از روی تابلو جدا کرد و یک چاپ جدید را جایگزین چاپ قبلی نمود.

تابلوهای بک لایت، هم در نور روز و هم در شب زیبایی منحصر به فرد خود را دارند و دوام آن ها برای پروژه های طولانی مدت و کوتاه مدت، بسیار ایده آل است. باد و باران و نور خورشید که باعث فرسودگی انواع تابلوهای out door (بیرونی) می شوند، تاثیر زیادی بر روی تابلوهای بک لیت ندارند.

حال می خواهیم تعدادی از مشاغلی که این تابلوها برایشان کاربرد دارد را به شما معرفی کنیم :

  • رستوران ها : که می توانند لیست غذاها و قیمت آنها را به زیبایی بر روی تابلوی بک لیت نمایش دهند. معمولا تابلوهای بک لایت به صورت چند تایی در کنار یکدیگر بر روی سر در کانتر سفارش گیری رستوران ها نصب می شود.
  • نمایشگاه ها : معمولا در نمایشگاه ها، تمام شرکت ها و مجموعه هایی که حضور دارند، بر سر زیبایی غرفه های خود با یکدیگر رقابت می کنند. چرا که برنده ی این رقابت که می تواند عده ی زیادی از بازدیدکنندگان را به خود جذب کند، کسی است که غرفه اش زیبایی بصری جذاب تری داشته باشد. معمولا تابلوهای بک لایت، بار سنگینی از این زیبایی بصری را در غرفه های نمایشگاهی به دوش می کشند.
  • اتوبان ها، خیابان ها و ایستگاه های اتوبوس : احتمالا تعداد بسیاری از تابلوهای بک لیت را در اتوبان ها، خیابان ها و دیواره های ایستگاه های اتوبوس مشاهده کرده اید. این مکان هایی که این تبلیغات نصب می شوند، با توجه به تعداد زیاد عبور و مرور و مخاطبانی که در روز آنها را می بینند، تقریبا برای هر نوع کسب و کار و بیزینسی کاربردی هستند که این مسئله باعث محبوب شدن چاپ بک لایت شده است.
  • داخل فروشگاه یا مغازه : اگر شیشه های فروشگاه یا مغازه ی شما رو به خیابان یا در داخل پاساژ و رو به رهگذران است، بهترین موقعیت برای جذب مخاطبان و زیباتر کردن فروشگاه شما، استفاده از تابلوهای بک لایت بر روی شیشه فروشگاهتان است. این تابلوها به دلیل ابعاد و شدت نوری که دارند، از فاصله ی دور به سادگی خوانده می شوند و اگر از رنگ ها و تصاویر زیبا بر روی آن استفاده کنید، بسیار زیبا به نظر می رسند.

 

تابلوی بک لایت بر روی چه سازه هایی قابل اجرا است؟

ساخت تابلو بک لایت

برای ساخت تابلو بک لایت، باید ابتدا نوع سازه ای که خواهان نصب تابلو بر روی آن هستید را انتخاب کنید. این سازه ها می تواند ظاهر متفاوتی داشته باشند و در عین حال، هر کدام کاربردهای ویژه ای را به خود اختصاص داده اند. همچنین می توان آن ها را برای انتقال یک مفهوم و معنای خاص و ویژه، مورد استفاده قرار داد. برای کسب آگاهی بیش تر در این باره، به بخش بعدی مقاله مراجعه کنید. در این بخش هر سازه را با توجه به جنس ویژه آن مورد بررسی قرار داده ایم.

  • سازه های چوبی: یکی از سطوح قابل اجرا برای تابلو بک لایت، سازه های چوبی است. با استفاده از این سازه ها، می توان زیباترین تابلوهای بک لایت را ایجاد و طراحی کرد. شما می توانید در فضای بیرونی سازه های چوبی، به اجرای حسگرهای نورانی نیز بپردازید. با انجام این کار، به راحتی می توانید به امور تبلیغاتی و بازرگانی، مانند تبلیغات یک محصول خاص اقدام کنید. البته باید توجه داشته باشید که رنگ سازه چوبی، با پس زمینه تابلوی شما همخوانی و هماهنگی لازم را داشته باشد.
  • سازه های آلومینیومی: این نمونه از سازه ها، برای اجرای تابلو بک لایت مناسب ترین گزینه هستند. با استفاده از این سازه ها، می توان جلوه و زیبایی خاصی به تابلوهای بک لایت بخشید. استفاده از تکنولوژی چاپ بک لایت، گزینه ای را فراهم آورده تا افراد بتوانند با خیالی آسوده از تنوع به وجود آمده استفاده کنند. اصولا استفاده از سازه های آلومینیومی، مقرون به صرفه تر از سازه های چوبی و لوکس است. به خاطر همین هم اغلب مراکز تبلیغاتی و بازرگانی، این تولیدات را مورد استفاده قرار می دهند.

 

آیا چاپ بک لایت (بک لیت) موجب مصرف انرژی بیش تر می شود؟

در زمینه چاپ تخصصی و چاپ بک لایت (بک لیت)، سوالاتی برای افراد به وجود می آید. یکی از این سوال ها به میزان مصرف انرژی برق دلالت دارد. بسیاری از افراد گمان می کنند با استفاده از تابلوهای بک لایت، ممکن است میزان مصرف انرژی آن ها افزایش پیدا کند. به دلیل استفاده از تابشگرهای نورانی، ممکن است مصرف انرژی تا مقداری افزایش پیدا کند. با این حال نمی توان گفت مصرف انرژی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند. زیرا این نمایشگرهای نورانی، انرژی بسیار کمی را مصرف می کنند. در نتیجه خروجی مصرفی انرژی، به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

 

 

لیست قیمت چاپ بک لایت

نوع کاغذتا 10 مترتا 50 مترتا 100 متربالای 100 متر
کوتد سنگین 180گرم150000130000110000توافقی
کوتد سبک 130گرم13000011000090000توافقی
فتوگلاسه براق180000160000140000توافقی
فتوگلاسه مات ابریشمی200000180000160000توافقی
بک لایت200000180000160000توافقی
کنواس (بوم)250000220000200000توافقی
سولیت و PP180000160000140000توافقی
PP پشت چسبدار220000200000180000توافقی
طلق ترانسپرنت300000260000220000توافقی

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *