مشاوره رایگان: 09126706588

صحافی گالینگور و صحافی چسب گرم

صحافی گالینگور و صحافی چسب گرم

از انواع روش های صحافی از جمله صحافی گالینگور و صحافی چسب گرم برای افزایش دوام و ماندگاری کتاب ها و جزوه ها استفاده می شود. زمانی که شما قصد چاپ کتاب و جزوه خود را دارید، پس از چاپ شما تعدادی کاغذ چاپ شده دریافت می کنید که به سادگی قابل ورق زدن نیستند و ممکن است در طول زمان جابجا شده و یا گم شوند.

این روش های صحافی باعث می شوند که صفحات کتاب ها به اشکال گوناگون در کنار یکدیگر قرار بگیرند و علاوه بر زیباتر شدن کتاب ها، از پاره شدن، جابجا شدن و گم شدن آنها جلوگیری کنند. در این مطلب در مورد دو مدل محبوب صحافی ارزان قیمت و فوری که همان صحافی گالینگور و صحافی چسب گرم هستند، صحبت می کنیم.

 

صحافی گالینگور چیست؟

صحافی گالینگور چیست؟

صحافی گالینگور که به عنوان صحافی جلد سخت هم شناخته می شود، به این صورت انجام می شود که کاغذهای چاپ شده توسط یک چسب قوی مانند چسب چوب به یکدیگر چسبانده می شوند و سپس یک مقوای روکش دار چسب خورده می شود و به کاغذها چسبانده می شود و چند ساعت زیر فشار پرس قرار می گیرد تا به خوبی چسب ها خود را بگیرند. اگر شما نیاز به صحافی فوری یا صحافی ارزان داشته باشید، صحافی گالینگور برای شما مناسب خواهد بود.

صحافی پایان نامه دانشجویی و صحافی دفاتر رسمی شرکت ها معمولا به روش گالینگور صورت می گیرد. در صحافی پایان نامه دانشجویی بر روی مقوایی که بالاتر ذکر کردیم، مشخصات دانشجو و پایان نامه بر روی یک لایه چرم محکم که در رنگ های گوناگونی عرضه می شود، بصورت طلاکوب یا نقره کوب یا مس کوب ضرب می شود و سپس به مقوا چسبانده می شود.

اما در صحافی های دفاتر رسمی و یا دفترچه هایی که نیاز به چاپ طرح بر روی جلد است، طرح بر روی کاغذ گرم دار چاپ می شود و سپس کاغذ لمینت می شود که مقاومت بالایی داشته باشد و سپس کاغذ چاپ شده بر روی مقوا چسبانده می شود و بقیه ی پروسه ی صحافی انجام می شود.

 

صحافی چسب گرم چیست؟

صحافی چسب گرم چیست؟

صحافی چسب گرم یکی دیگر از روش های صحافی است که مانند صحافی گالینگور، به عنوان صحافی ارزان و فوری شناخته می شود. این نوع صحافی هم برای کتاب ها و یا مجلات قطور کاربرد دارد و هم برای کتاب ها و جزوه هایی که صفحات زیادی ندارند. روش کار صحافی چسب گرم به این صورت است که جلد کتاب بر روی یک کاغذ گرم دار چاپ می شود و برای اینکه مقاومت و زیبایی جلد افزایش یابد یک لایه سلفون مات یا براق بر روی آن کشیده می شود. سپس جلد بر روی جایگاه مخصوص در دستگاه چسب گرم قرار می گیرد و کاغذهای کتاب هم جایی در دستگاه قفل می شوند.

سپس زمانی که دستگاه چسب گرم شروع به کار می کند یک تراش نازک در انتهای کاغذ ها (جایی که کاغذها به جلد چسبانده می شود) انجام می دهد و سپس یک لایه چسب قوی را بر روی بخش تراش خورده میزند و جلد توسط دستگاه بر نقطه ی چسب خورده از کاغذها قرار می گیرد و عملیات پایان می یابد.

چسبی که در صحافی چسب گرم استفاده می شود به قدری محکم و با کیفیت است که نیازی به پرس کردن و تحت فشار گذاشتن کتاب ها بعد از پروسه ی صحافی نیست و همان لحظه کتاب ها قابل استفاده هستند.

 

سایر روش های صحافی کتاب و جزوه

غیر از مواردی که در این مطلب ذکر شد سه روش دیگر برای صحافی وجود دارد که به طور خلاصه به آنها اشاره می کنیم.

صحافی دوخت : در این روش برگه های کتاب یا جزوه توسط نخ های مخصوص به یکدیگر دوخته شده و سپس به جلد چسبانده می شود. این روش برای کتاب ها و جزوه هایی که قطر زیادی دارند بسیار کاربردی است.

صحافی سیمی (فنری) : در این روش یک طرح کاغذها با دستگاه پانچ سوراخ می شود و سپس یک فنر فلزی از سوراخ ها رد شده و کاغذها را در کنار یکدیگر نگه می دارد. این روش یکی از ارزان ترین صحافی های موجود است.

صحافی منگنه : در این روش، کاغذهای یک کتاب یا جزوه که حجم زیادی هم نباید داشته باشند، توسط دستگاه های بزرگ منگنه، منگنه می شوند و یک لیبل بر روی منگنه ها را می پوشاند که هم شکیل باشد و هم اینکه گوشه های انتهایی کار خراب نشود.

 

نحوه سفارش صحافی گالینگور و صحافی چسب گرم

در صورتی که قصد سفارش صحافی گالینگور و صحافی چسب گرم را دارید، می توانید هم به صورت حضوری به دفتر رسا چاپ مراجعه نموده و ضمن مشاهده ی نمونه کارهای ما در زمینه صحافی، نسبت به ثبت سفارش صحافی خود اقدام نمایید و هم می توانید به صورت غیرحضوری کتاب ها یا جزوات خود را برای ما ارسال نموده تا پس از انجام کار، آنها را به شما برگردانیم.

همچنین در صورتی که نیاز به استعلام قیمت دارید و یا می خواهید در زمینه ی اینکه چه نوع صحافی ای مناسب کار شماست مشاوره دریافت نمایید، می توانید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ی رایگان ما استفاده نمایید.

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *