مشاوره رایگان: 09126706588

چاپ مش

با توجه به گسترش یافتن محصولات چاپی، نمی توان چاپ مش را در طی این سال ها نادیده گرفت. با این حال ممکن است خیلی از افراد، شناخت درستی از این محصول و کاربردهای آن نداشته باشند. مش محصولی است که در گروه برچسب ها و استیکرها قرار می گیرد. در اغلب اوقات، آن را بر روی شیشه نصب می کنند. مش حالت مات شده ای به شیشه می دهد و از ورود اشعه های مضر خورشید جلوگیری می کند اما جلوی ورود نور را به طور کامل مسدود نمی کند.

اگر در یک محیط به اطراف خود نگاه کنید، مطمئنا وجود مش را بر روی شیشه ای مختلف مشاهده خواهید کرد. امروزه انواع مش را با طرح های مختلفی چاپ می کنند و این امر به تنوع آن ها کمک زیادی کرده است. برخی از کاربردهای این محصول را در ادامه مورد بررسی قرار داده ایم:

 • عدم نمایش فضای داخلی خانه

بسیاری از افراد برای جلوگیری از نمایش داخل خانه، از مش استفاده می کنند. با کمک این محصول می توانید فضای داخلی خانه خود را تبدیل به محیطی امن کنید.

 • کمک به زیباتر شدن محیط داخلی

خیلی از افراد به دنبال روش هایی برای زیباتر کردن پنجره ها هستند اما نمی دانند که از چه روشی استفاده کنند. چاپ مش به شما کمک می کند تا شیشه ها و پنجره ها را زیباتر کنید.

 • قیمت ارزان و مقرون به صرفه

امروزه خرید شیشه های مات بسیار گران تر از خرید و سفارش مش است. برای همین است که اغلب افراد ترجیح می دهند به جای خرید شیشه های گران قیمت، از مش استفاده کنند. مزایای گفته شده تنها بخش کوچکی از کاربردهای بی نظیر این محصول بود. شما می توانید طرح دلخواه خود را چاپ کنید و آن را به استفاده برسانید.

 

در چه محیط هایی از مش استفاده می کنند؟

در چه محیط هایی از مش استفاده می کنند؟

استفاده از مش در مکان های مختلفی مشاهده می شود. در بیشتر اوقات، می توانیم این محصول را در محیط اطراف خود مشاهده کنیم. همان طور که گفتیم، به علت قیمت بسیار مناسب مش، امروزه استفاده از آن افزایش پیدا کرده است:

 1. در وسایل نقلیه عمومی، علی الخصوص اتوبوس ها، چاپ مش و نصب آن به وفور دیده می شود. بیش تر رانندگان اتوبوس برای راحتی مسافران خود، اقدام به نصب مش می کنند. در صورت وجود این محصول چاپی بر روی شیشه اتوبوس، تابش مستقیم نور مسافران را آزار نمی دهد.
 2. در بیش تر محیط های اداری، فضای داخلی به صورت پارتیشن بندی طراحی شده است. حال برای این که محیط کاری هر کارمند مستقل و جدا از دیگری باشد، بر روی شیشه های پارتیشن، از مش استفاده می کنند. در این صورت هر کارمند فضای شخصی و کاری مستقلی خواهد داشت.
 3. در مواردی نیز، انواع مش را می توانید بر روی شیشه ها و در ورودی رستوران و کافه ها مشاهده کنید. صاحبان این رستوران ها معتقدند که رفاه مشتریان بیش از هر چیز اهمیت دارد و برای همین با مسدود کردن شیشه ها، شرایطی را فراهم می کنند تا کسی نتواند حین غذا خوردن مزاحم مشتریان شود.
 4. مغازه ها و فروشگاه هایی وجود دارند که از این مش ها برای نصب روی درب ورودی استفاده می کنند. شما نیز بسته به کسب و کار خود، می توانید چاپ مش را انجام دهید و آن را در محیط دلخواه خود استفاده کنید.

 

مشخصات اصلی انواع مش

مشخصات اصلی انواع مش

با خواندن این مقاله متوجه شدید که چاپ مش، مزایای زیادی را با خود به همراه دارد و در بیش تر محیط ها استفاده می شود. اما ممکن است هنوز به خوبی با مشخصه های اصلی مش آشنا نشده باشید. به طور کلی می توان گفت که مش محصولی توری شکل با جنس پی وی سی است که از سوراخ های متعددی تشکیل شده است. بسته به نوع ماده ای که در ساخت آن به کار می گیرند، ماندگاری آن متفاوت می باشد. از دیگر مشخصه های این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت چاپ آسان و تعیین ابعاد مورد نیاز
 • محو کردن کامل شیشه و در عین حال عدم مسدود کردن کامل نور خورشید
 • اتصال و نصب بدون دردسر و کاملا ایمن
 • در صورت نگهداری صحیح، ماندگاری بالا

همان طور که مشاهده کردید، مزیت های فراوان انواع مش آن ها را به محصولات چاپی بی نظیر تبدیل کرده است. امروزه هرکسی که قصد پوشاندن شیشه ها را دارد، از مش برای نائل شدن به هدف خود استفاده می کند. حال که با مشخصه های اصلی مش آشنا شدید، می توانید سفارش چاپ آن را هرچه سریعتر انجام دهید.

 

در چاپ مش کدام فاکتورها اهمیت دارند؟

برای اینکه بتوانید بهترین شیوه چاپ مش را انجام دهید، مسلما نیاز به کسب اطلاعاتی سودمند در این زمینه خواهید داشت. بدون وجود دانش کافی در این حوزه، عملا موفق نخواهید بود و چه بسا که محصولاتی بی کیفیت را تهیه کنید. برای همین است که پیش از خرید، باید مهم ترین فاکتورهایی که در چاپ این محصول نقش آفرینی می کنند را بشناسید و بر این اساس، سفارش خود را انجام دهید.

 • نوع جوهری که برای چاپ مش استفاده می شود، بسیار مهم است. اگرچه در بیش تر اوقات از دستگاه های کاملا حرفه ای برای چاپ این محصول استفاده می کنند، اما ممکن است گاهی خطاهایی رخ بدهد. برای جلوگیری از رخداد چنین خطاهایی، توصیه می کنیم حتما از کیفیت دستگاه چاپ اطمینان لازم را کسب کنید.
 • میزان ضخامت وینیل در زمان چاپ بسیار اهمیت دارد. برای همین است که توصیه می کنند حتما از وینیل هایی با ضخامت بالاتر برای چاپ استفاده کنید. این کار جلوی مشکلاتی مانند کشسانی را در هنگام نصب می گیرد.

اگر قصد دارید که انواع مش پس از چاپ همچنان کیفیت خود را حفظ کنند، بهتر است که حتما این فاکتورها را در نظر بگیرید. در صورتی که چاپ این محصول با دقت بالایی انجام شود، می تواند تا چندین سال دوام و ماندگاری خود را حفظ کند. پس اگر عمر مفید مش برایتان مهم است، پیشنهاد می کنیم که از یک مرکز چاپ مطمئن و باتجربه در این زمینه کمک بخواهید.

 

طراحی مش

مهمترین چیزی که در چاپ مش وجود دارد، طراحی آن است. به دلیل بافت سوراخ سوراخ مش و فاصله گرفتن بخش های طراحی از هم، باید هر چه می توانید از طرح های پر رنگ تر و یا با پس زمینه های تیره رنگ استفاده کنید. چرا که فواصلی که در بافت مش وجود دارد، خود باعث روشن تر شدن و دید کمتر مش از فواصل نزدیک می شوند.

اما اگر از طرح های پر رنگ و زنده استفاده کنید، فواصلی که در بافت وجود دارند کمتر خود نمایی کرده و کار شما از نمای نزدیک بسیار با کیفیت به نظر می رسد.

معمولا از مش برای چاپ محصولات و چاپ لوگو استفاده می شود. همانطور که بالاتر اشاره کردیم، گرفتن نور خورشید و افزودن زیبایی بصری به محیط، دو دلیل اصلی چاپ مش هستند و اگر شما تنها لوگوی خود را هم چاپ کنید، به این دو مهم دست می یابید.

 

سفارش چاپ مش

استفاده از متریال مش با کیفیت و رنگ های با کیفیت، باعث می شود هم محصول نهایی زیباتر باشد و هم اینکه دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد. پس برای اینکه دوباره کاری نشود و مجبور نشوید چند بار سفارش خود را تکرار کنید مهم است که کار خود را به چه مجموعه ای سفارش می دهید، چرا که این برچسب ها، چیزی نیستند که به سادگی نصب و جدا شوند.

در مجموعه چاپ رسا، از متریال مش کُره ای استفاده می شود که یکی از با کیفیت ترین متریال های مش در بازار هستند. همچنین چاپ بر روی مش توسط دستگاه اکوسالونت که یک دستگاه چاپ عریض و به روز است صورت می گیرد. دستگاه اکوسالونت به دلیل نوع رنگ ها و ساز و کاری که دارد، نهایت مقاومت و کیفیت رنگ بر روی مش را پدید می آورد. این مسئله باعث می شود که در صورت تابیدن نور مستقیم خورشید، مش شما رنگ پریده نشود.

همچنین برای سفارش چاپ مش به مجموعه رسا چاپ، شما هم به صورت حضوری می توانید به دفتر ما مراجعه نمایید و هم به صورت آنلاین می توانید سفارش خود را ثبت کنید و اگر در تهران زندگی می کنید، سفارش خود را با پیک درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید. مدت زمان معمول چاپ مش چند ساعت می باشد که با توجه به متراژ کار شما ممکن است کمتر و یا بیشتر شود. پیشنهاد می کنیم پیش از ثبت سفارش، در مورد زمان آماده شدن چاپ، مطلع شوید.

 

 

لیست قیمت چاپ مش

نوع متریالبالای 10 متربالای 50 متربالای 100 متر
چاپ بنر (4 پاس) 10 انس *خارجی12000010000080000
چاپ بنر (4 پاس) 10 انس *ایرانی900008000070000
چاپ فلکسی 18 انس (خارجی)250000230000200000
چاپ وینیل سفید براق150000120000100000
چاپ وینیل سفید مات150000120000100000
چاپ وینیل شیشه ای (ترانسپارنت) 200000180000150000
چاپ وینیل ابریشمی مات 200000180000150000
چاپ مش200000180000150000
چاپ بک لایت200000180000160000
چاپ سولیت150000140000125000
چاپ کنواس (بوم)250000220000200000
چاپ چرم مصنوعی---------

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *