مشاوره رایگان: 09126706588

لمینت گرم و لمینت سرد

لمینت گرم و لمینت سرد

لمینت گرم، لمینت سرد، از مهم ترین و بهترین پوشش های محصولات چاپی هستند. این پوشش ها در گذشته معایب بسیار زیادی داشتند و به همین دلیل نیز استفاده از آن ها کاهش چشمگیری داشت. با گذر زمان و احساس  نیاز صنعت چاپ به مواد پوششی مرغوب، این تولیدات ارتقا یافتند. با ارتقای لمینت های پوششی و ورود آن ها به محدوده صنایع چاپی، نیاز بشری نیز در رابطه با محافظت های پس از چاپ به طور کلی تامین شد. این  محصولات امروزه در صنایع وابسته نیز به طور عمده و انبوه مورد استفاده قرار می گیرند.

به گونه ای که درآمد حاصل از تولید و فروش این محصولات، می تواند پاسخگوی صنعت چاپی کشور باشد. در ادامه قصد داریم نکات مهمی را پیرامون این تولیدات به شما ارائه کنیم. پس اگر مایل به بهره مندی از این نکات و اطلاعات هستید، می توانید ما را تا پایان همراهی کنید.

طرح هایی که به عنوان نمونه چاپی آماده سازی می شوند، ممکن است پس از گذشت زمان دچار خوردگی شوند. این خوردگی می تواند ناشی از برخورد اجسام سخت و یا فرسودگی شیمیایی باشد. به هر حال می بایست برای جلوگیری از هدر شدن هزینه ای که برای چاپ انجام داده اید، اقداماتی را به عمل بیاورید. یکی از این اقدامات، استفاده از روکش های لمینتی و ایجاد یک عایق در برابر خرابی و خوردگی هستند. این لمینت ها می توانند به چند صورت بر روی طرح های چاپی قرار بگیرند. آن ها همچنین از خیس شدن طرح‎های چاپ شده جلوگیری کرده و موجب حفظ حالت اولیه آن ها می شوند.

برای حفظ وضعیت مطلوب انواع طرح چاپی، شما می توانید از پوشش‎های دیگری نیز استفاده کنید. با این حال بهترین و باکیفیت ترین پوشش و روکش، لمینت های گرم و سرد هستند.

 

لمینت های گرم و سرد بر روی چه متریالی اجرا شده و چه تفاوتی دارند؟

لمینت گرم و لمینت سرد

همانطور که ذکر کردیم، انواع طرح چاپی پس از پلات گرفتن نیاز به یک پوشش و عایق قوی دارند. این پوشش مانع از ایجاد آسیب بر روی بدنه طرح می شود. به همین دلیل نیز استفاده از این لمینت‎ها اهمیت و ضرورت زیادی دارد. در این بخش قصد داریم تفاوت‎هایی که میان انواع لمینت گرم و لمینت سرد وجود دارد را بررسی کنیم. البته می توان گفت این تفاوت ها جزئی هستند و در نهایت هدف مشترک این محصولات یکسان و ثابت است.

لمینت گرم، لمینت سرد، هر کدام برای یک نوع کاغذ مناسب هستند. به عنوان نمونه لمینت های گرم مناسب برای نمونه های چاپی کاغذی هستند. زیرا به وسیله آن ها می توان دمای زیادی به بافت داخلی و خارجی نمونه های چاپی اعمال کرد. پس از قرار گیری لمینت ها بر زیر و روی کاغذ به صورت دو لایه، حرارت اعمال می شود. این حرارت تا حدی پیش می رود که لمینت کاملا به کاغذ متصل شده و آن را در برابر آسیب مقاوم می کند. این نمونه را بیش تر برای جلوگیری از آسیب به بافت داخلی نمونه های چاپی استفاده می کنند.

باید توجه داشته باشید که هرگونه خطا در مراحل اولیه و ثانویه نصب لمینت، ممکن است باعث خراب شدن نهایی کار شود.

لمینت گرم، لمینت سرد، علاوه بر تفاوت در نحوه پردازش، در نحوه نصب نیز تفاوت دارند. لمینت های گرم دارای دو لایه هستند که به صورت پشت و رو بر قسمت بالایی و پایینی متریال چاپی نصب می شوند. برخلاف این موارد، لمینت سرد دارای یک لایه بوده و عموما بر روی محصولاتی که جنس PVC دارند نصب می شود. مجموع این تفاوت ها، در نهایت موجب تمایز این دو گونه لمینت از یکدیگر می شود :

لمینیت گرم رایج ترین روش مورد استفاده برای پرس کردن اقلام چاپی است و معمولا بر لمینت سرد ترجیح داده می شود. لمینیت گرم از چسب فعال شده با گرما استفاده می کند که هنگام عبور از لمینیت گرم می شود. یکی از ایراداتی بر لمینیت گرم وارد است، این است که ممکن است متریالی که قرار است لمینیت شود، اگر گرماژ خیلی پایینی داشته باشد، تحت تاثیر گرما آسیب ببیند. همچنین اگر دمای لمینیتور بالا باشد باعث می شود که کاغذ تاب بردارد و اگر دمای آن پایین باشد، حباب های ریزی در سراسر کار پخش می شود.

روش لمینیت سرد، سریع است و به دلیل عدم استفاده از گرما، از نظر آسیب دیدن کار ممکن است آسیب ببیند. لمینت سرد از یک چسب حساس به فشار استفاده می کند که در هنگام عبور از لمینیت فشار را بر روی موردی که قرار است لمینت شود، القا می کند. همچنین به دلیل اینکه گرما در لمینت سرد وجود ندارد، امکان افتادن حباب در بین لمینت به حداقل می رسد.

 

لمینت گرم، لمینت سرد؛ تحولی عظیم در دنیای چاپ

لمینت گرم، لمینت سرد؛

تا پیش از اختراع انواع لمینت پوششی، افراد هیچ گزینه ای برای کاور کردن محصولات چاپی نداشتند. به گونه ای که این محصولات طی چندین مدت دچار خرابی و فرسودگی می شدند. این مشکل در دهه های اخیر به مشکلی بزرگ و غیر قابل حل تبدیل شد. تا جایی که بسیاری از افراد محصولات چاپی خود را با استفاده از پوشش های یکبار مصرف کاور می کردند.

در چند سال اخیر و با توجه به تلاش های دانشمندان، روش لمینت به طور گسترده اختراع شد. این روش توانست طی بازه زمانی کوتاه در سراسر جهان مرسوم شود. همچنین مردم سایر کشورهای دنیا برای پوشش دهی کامل به انواع نمونه های چاپی، از این تولیدات استفاده می کردند.

ابتدا نمونه های به وجود آمده از لمینت گرم، سرد، بسیار ابتدایی و محدود بودند. تا اینکه برخی از دانشمندان اقداماتی را در راستای تکامل این روش ها انجام دادند. آن ها با تلاش برای افزایش ماندگاری و افزایش عمر مفید لمینت، راه را برای صنعت چاپ هموار کردند. امروزه کمتر کسی وجود دارد که نام لمینت‎های پوششی و کاربرد آن ها را نشنیده باشد. به همین علت، می توان گفت این لمینت‎ها تحولی عظیم و بزرگ در صنعت تولید محصولات چاپی ایجاد کردند. در حال حاضر استفاده از این تولیدات در همه جای دنیا بسیار افزایش یافته است.

آن‎ها قابل اجرا بر روی اغلب نمونه‎های چاپی هستند. به عنوان مثال شما می‎توانید برای چاپ انواع پلات و یا چاپ بنر می‎توانید از این روش‎های پوششی استفاده کنید. لمینت گرم، لمینت سرد، هر کدام دارای مدل‎های ویژه ای هستند. برخی از آن‎ها دارای ظاهری مات بوده و برخی دیگر ظاهری بسیار براق دارند. بنابر نوع استفاده و نوع نیاز، شما می‎توانید هر یک از این نمونه‎ها را انتخاب و برای پوشش‎دهی استفاده کنید.

 

مزایا و معایب لمینیت سرد و گرم

مزایا و معایب لمینیت سرد و گرم

بدون نیاز به برق یک لمینت سرد را در هر مکانی قرار دهید هرگز نیازی به اتصال آن به برق ندارید، بنابراین پریزهای دیواری شما را محدود نمی کند!

بدون زمان انتظار لمینیت گرم هر بار که می خواهید از آن استفاده کنید به یک دوره “گرم کردن” نیاز دارد. دستگاه لمینت سرد در هر زمان و هر کجا که هستید آماده کار هستند.

لمینیت سرد معمولا بدون خطا لمینیت را انجام می دهد، اما در لمینت گرم، ممکن است جابه جایی خودکار صورت بگیرد که باعث خراب شدن کار می شود. همچنین اگر در هنگام لمینت گرم خطایی را مشاهده کنید و بخواهید کاغذ را به بیرون بکشید و دوباره از لمینت رد کنید، ممکن است لمینت دو رنگ شود و هنگام رد کردن مجدد از لمینیتور، حباب هایی در وسط کار به وجود بیاید.

اما اگر از لمینت سرد استفاده کنید، هر جایی که حس کردید نیاز به رفع خطا و بیرون کشیدن لمینت از دستگاه است، می توانید آن را خارج کنید و بدون اینکه نگران دو رنگ شدن یا حباب دار شدن کاغذ باشید، می توانید این عمل را به صورت مجدد انجام دهید.

برای برش اطراف کاغذ در لمینیت گرم، شما باید فاصله ی یک سانتی متری از جایی که لمینت چسبیده است را در نظر بگیرید. چرا که اگر برش شما لب به لب انجام شود، ممکن است لمینت از کاغذ جدا شود، اما هنگامی که کاغذ خود را لمینیت سرد می کنید، با خیال راحت می توانید برش لب به لب انجام دهید و نگران جدا شدن لمینت از کاغذ نباشید

 

هزینه نهایی لمینت گرم، لمینت سرد به چه صورت محاسبه می شود؟

برای بررسی هزینه نهایی انواع لمینت پوششی، می بایست نکات مختلفی را در نظر گرفت. به عنوان مثال، میزان مرغوبیت این لمینت ها یکی از گزینه های تاثیر گذار در افزایش هزینه این تولیدات است. هر چه کیفیت ساخت این محصولات افزایش پیدا کند، به دنبال آن قیمت نیز افزایش خواهد یافت. در نتیجه شما باید برای پوشش محصول چاپی خود، پول بیش تری بپردازید. همچنین یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت نهایی این تولیدات تاثیر می گذارد، سطح مقطع است. چنانچه سطوح چاپی مد نظر بسیار گسترده باشد، میزان هزینه برای پوشش دهی افزایش پیدا می کند.

 

نحوه سفارش خدمات لمینت گرم و لمینت سرد

در صورتی که بخواهید سفارش لمینت گرم و سرد توسط رسا چاپ انجام شود، هم به صورت حضوری می توانید به دفتر ما مراجعه نمایید و هم به صورت آنلاین می توانید سفارش خود را ثبت نمایید. همچنین در صورتی که نمی دانید کدام نوع لمینت مناسب چاپ شما است، می توانید با ما تماس بگیرید تا ضمن دریافت استعلام قیمت، از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید.

 

قیمت لمینت گرم و لمینت سرد

نوع لمینتتا 10 مترتا 50 مترتا 100 متربالای 100 متر
لمینت گرم براق1200001000009000080000
لمینت گرم مات1200001000009000080000
لمینت سرد ماسه ای100000900008000070000

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *