مشاوره رایگان: 09126706588

پرفراژ، خط تا و برش

پرفراژ، خط تا و برش

پرفراژ، خط تا و برش جزو سه خدمات مهم پس از چاپ می باشند. این خدمات باعث زیباتر شدن و منظم شدن چاپ نهایی ما می شوند. همانطور که می دانید پس از اینکه چاپ انجام می شود، درصدی خطا و نامنظمی در بین کاغذهای چاپ شده مشاهده می شود و برای اینکه کار نهایی ما شکیل و منظم باشد، نیاز به رفع این ایرادات وجود دارد که با استفاده از این خدمات ذکر شده، این ایرادات رفع می شوند. در این مطلب هر کدام از این سه مورد پرفراژ، خط تا و برش را با یکدیگر بررسی می کنیم.

 

پرفراژ چیست؟

پرفراژ چیست؟

پرفراژ به فرآیند تکمیل چاپ (جزو خدمات پرفراژ، خط تا و برش) اطلاق می شود که طی آن سوراخ های ریزی به صورت یکدست و منظم بر روی کاغذ ایجاد می شود و یک کاغذ را به دو بخش تقسیم می کند. یکی از معروف ترین انواع پرفراژ فوری، پرفراژ چک است که کاغذهای دسته چک را به دو نیم تقسیم می کند که یک بخش آن کاغذ در دسته چک باقی می ماند و بخش بعدی جدا شده و ارائه می شود.

پرفراژ ها هم به صورت عمودی بر روی کاغذ انجام می شوند و هم به صورت افقی. پرفراژ دو مزیت اصلی دارد :

  • جدا شدن یک بخش از کاغذ از بخش دیگر آن را آسان می کند.
  • باعث می شود که پس از صحافی، هوای اضافه در زیر کاغذها قرار نگیرد و از چروک شدن صفحات چاپ شده جلوگیری شود.

برای قرار گرفتن پرفراژ در جای درست، اولا باید در نظر داشته باشید که طرح شما، فاصله ای به اندازه ی یک سانتیمتر از بخشی که قرار است پرفراژ بخورد فاصله داشته باشد. به دلیل اینکه دستگاه های پرفراژ زن، خطاهایی دارند، برای اینکه پرفراژ وارد طرح شما نشود و آن را خراب نکند، رعایت فاصله مهم است.

در رسا چاپ، برای انجام خدمات پرفراژ ارزان و فوری که تیراژ کمتر از صد عدد داشته باشند از دستگاه پرفراژ دستی و برای کارهای بیشتر از این تیراژ از دستگاه پرفراژ اتوماتیک استفاده می شود.

 

خط تا چیست؟

خط تا چیست؟

خط تا یکی دیگر از خدمات پس از چاپ است مرتبط با پرفراژ، خط تا و برش است که برای کاغذهایی که نیاز به تا شدن دارند استفاده می شود. خط تا فوری باعث می شود که هنگام تا کردن کاغذ (بالاخص کاغذهای گرم بالا) کاغذ از نقطه ی تا شدن نشکند. این فرآیند هم توسط دستگاه خط تا دستی و هم دستگاه اتوماتیک خط تا صورت می گیرد و یک گودی بر روی کاغذ انجام می شود که به سادگی می توان آن را تا نمود.

از خط تا برای مواردی مانند بروشور های سه لتی، انواع کارت تبریک و دعوت، کارت ترحیم و کارت پستال و همچنین برای عطف کتاب های چاپ شده استفاده می شود.

در رسا چاپ، برای انجام خدمات خط تا ارزان و فوری که تیراژ کمتر از صد عدد داشته باشند از دستگاه خط تا دستی و برای کارهای بیشتر از این تیراژ از دستگاه خط تا اتوماتیک استفاده می شود.

 

برش چیست؟

برش چیست؟

برش یکی از خدمات پس از چاپ است مرتبط با خدمات پرفراژ، خط تا و برش است که ابعاد کاغذ و جلد را به ابعاد مد نظر مشتری تبدیل می کند. معمولا چاپ ها بر روی کاغذهای بزرگتر از ابعاد مد نظر چاپ می شوند و پس از چاپ نیازمند برش و تبدیل به ابعاد مورد نظر ما هستند. همچنین بطور مثال زمانی که ما چاپ کتاب انجام می دهیم، ابعاد جلد بزرگتر از ابعاد کاغذهای داخلی در نظر گرفته می شود که پس از چسباندن به کاغذها، نیازمند برش و یکسان سازی ابعاد هر دو هستند.

برش ها هم توسط دستگاه های تمام اتوماتیک و هم توسط دستگاه های نیمه اتوماتیک انجام می شوند. در رسا چاپ از دستگاه برش تمام اتوماتیک صنعتی استفاده می شود، مزیت این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های برش، دقت بالا و درصد خطای پایین آن می باشد.

 

نحوه سفارش خدمات پرفراژ، خط تا و برش

در صورتی که نیاز به خدمات پس از چاپ پرفراژ، خط تا و برش داشته باشید، می توانید هم به صورت حضوری به ما مراجعه نموده و سفارش خود را ثبت کنید و هم به صورت غیر حضوری، می توانید اقدام به ثبت سفارش پرفراژ، خط تا و برش نمایید. همچنین در صورتی که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری در مورد نحوه ی ارائه این خدمات دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ی رایگان ما در این زمینه بهره مند شوید.

 

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *