مشاوره رایگان: 09126706588

ساخت تیزر و موشن گرافیک

ساخت تیزر و موشن گرافیک

با گسترش تبلیغات مجازی و موج گسترده ی تبلیغات در شبکه های اجتماعی از سوی کسب و کارها، ساخت تیزر و موشن گرافیک بیش از قبل مورد توجه قرار گرفته است. تیزرها عموما ویدیوهای واقعی فیلمبرداری شده هستند که با هدف ایجاد کنجکاوی در مخاطب، محصول یا خدماتی را معرفی می کنند و موشن گرافیک ها عناصر گرافیکی طراحی شده اند که به حرکت در آمده اند و می توانند کاربردهایی از جمله : معرفی محصولات، معرفی کسب و کار، آموزش های گوناگون و … را در بر بگیرند. در ادامه به معرفی کامل ساخت تیزر و موشن گرافیک می پردازیم.

 

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافی (Motion Graphics یا موشن گرافیک) به معنای گرافیک در حرکت است. این ساده ترین تعریفی است که می توان برای آن به کار برد. به موشن گرافی، موشن دیزاین نیز گفته می شود که درک رابطه بین حرکت و عناصر طراحی شده را آسان تر می کند. کار موشن گرافی زنده کردن عناصر طراحی شده است.

موشن گرافیک شامل طراحی عناصر گرافیکی و جابجایی آنها در زمان و مکان برای رسیدن به هدف مورد نظر که همان روایت یک داستان در ویدیو است، می باشد. عناصر موشن گرافیک در یک دنباله از فریم ها قرار می گیرند تا حرکت را نشان دهند.

از موشن گرافی ها برای ارتباط موثر و داستان سرایی برای مخاطبان استفاده می شود. حال این موشن ها می توانند برای ساخت یک ویدیوی طنز، ویدیوی اجتماعی یا معرفی یک کسب و کار و بیزینس استفاده شوند.

موشن گرافیک معمولاً دارای اشکال، اشیاء یا متنی است که در حال حرکت هستند. موشن گرافیک می تواند ایده های پیچیده را به صورت بصری تبدیل کرده و به مخاطب نشان دهد. توضیح برخی از ایده ها که به خصوص بزرگ و انتزاعی هستند با کلمات یا تصاویر ثابت دشوار است و همچنین سبک بصری موشن گرافیک برای طیف وسیعی از بینندگان جذاب است. موشن گرافیک معمولاً با انیمیشن هایی مرتبط است که عمدتاً دو بعدی هستند. با این حال، در موارد خاص، انیمیشن سه بعدی به صورت پراکنده برای افزایش علاقه بصری مخاطب به آن اضافه می شود.

یک موشن گرافیک چند ثانیه ای می تواند مقدار زیادی اطلاعات و راهنمایی های مناسب مخاطبان را به ایشان القا کند. این یکی از نکات مهم ساخت تیزر و موشن گرافیک است.

 

تیزر چیست؟

تیزر چیست؟

ویدیوی تیزر یک ویدیوی تجاری کوتاه است که برای معرفی و ایجاد علاقه در مخاطب برای موضوعی خاص استفاده می شود. تیزرها از صحنه ها، موسیقی ها و عناصر جذاب بصری تشکیل می شوند تا به بهترین شکل یک بیزینس و کسب و کار را معرفی کنند.

ویدیو تیزرها معمولا از صحنه های شگفت انگیز و هیجان انگیز استفاده می کنند تا مخاطب را ترغیب به دیدن بیشتر کنند. به همین دلیل است که تیزرها معمولا کوتاه هستند و بیشتر برای معرفی محصولات یک برند یا تبلیغ فیلم و سریال استفاده می شوند.

ویدیوهای تیزر به چند دلیل مهم هستند. اول اینکه آنها با برانگیختن کنجکاوی مردم را وادار می کنند که بیشتر در مورد شما و کسب و کار شما بدانند (هر چه کسی کنجکاوتر باشد، احتمال بیشتری دارد که به شما مراجعه کنید). مورد دوم اینکه ویدیوهای تیزر افکاری مانند “چطور این کار را کردند؟” یا “این عالی بود!” را در ذهن بینندگان جا می گذارند که آنها را هیجان زده کند تا درباره شما بیشتر بدانند و بنابراین آنچه را که دیده اند با دیگران به اشتراک بگذارند.

 

تفاوت بین موشن گرافیک و ویدیو تیز چیست؟

این سوال بسیار پرسیده می شود که این ساخت تیزر و موشن گرافیک چه تفاوتی با هم دارند، همچنین اینکه ساخت تیزر و موشن گرافیک با انیمیشن چه تفاوتی با هم دارند، باعث سردرگمی بسیاری از افرادی می شوند که می خواهند برای تبلیغات خود ویدیو بسازند و نمی دانند کدام یک از اینها برای نیازهای خاصشان مناسب تر است.

باید بگوییم که موشن گرافی می تواند مخاطبان شما را به خوبی راهنمایی کرده و برایشان الهام بخش باشد. ویدیو و انیمیشن ها هم معمولا داستانی را روایت می کنند و احساسات و ایده ها را به روشی منحصر به فرد و قابل درک که برای همه ی گروه های سنی مناسب است، منتقل می کند.

 

سفارش ساخت تیزر و موشن گرافیک

در صورتی که قصد سفارش ساخت تیزر و موشن گرافیک را دارید، هم می توانید به صورت حضوری به رسا چاپ مراجعه نموده و ضمن مشاهده ی نمونه کارها، سفارش خود را ثبت کنید و هم می توانید به صورت آنلاین با ما ارتباط برقرار نموده و ضمن دریافت نمونه کارهای ما، نسبت به ارائه ی سفارش خود اقدام نمایید.

همچنین در صورتی که ابهاماتی در رابطه با ساخت تیزر و موشن گرافیک و انیمیشن دارید و نمی دانید کدام یک برای هدف شما مناسب تر هستند و همچنین استعلام قیمت ساخت تیزر و موشن گرافیک می توانید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید.

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *