مشاوره رایگان: 09126706588

اسکن طولی

اسکن طولی، همانطور که از نام آن پیداست برای چاپ و اسکن موارد چاپی که ابعاد بزرگتر از A3 دارند استفاده می شود. به این منظور، می توان با استفاده از این نوع اسکن، بسیاری از مشکلات به وجود آمده در زمینه چاپ و آماده سازی را برطرف کرد. مشکلاتی از قبیل چند تکه شدن پوسترهایی که طول بسیار زیادی دارند، با استفاده از این روش چاپ به طور کلی حل می شود. در این رابطه، می توان گفت تکنولوژی اسکن طولی، تحولی بزرگ در صنعت چاپ و اسکن حرفه ای به وجود آورده است.

در ادامه، شما را بیش تر با فرآیندهای تخصصی این روش از اسکن که در سال های اخیر مرسوم شده است آشنا می کنیم. پس اگر قصد دارید اطلاعات خود را در این زمینه تکامل ببخشید، می توانید ما را تا پایان این بخش جذاب دنبال کنید.

تا چندی پیش برای انجام فرایند تخصصی چاپ، راه های محدودی وجود داشت. بسیاری از نمونه های چاپ شده در آن دوره، به صورت محدود بوده و همچنین طول و عرض کمی داشتند. به خاطر همین موضوع، بسیاری از کارگاه های چاپ و انتشار، با مشکلات بزرگی در حین چاپ رو به رو بودند. با گذشت زمان و احساس نیاز بشر به چاپ حرفه ای تر و تخصصی تر، اسکن به صورت طولی ارائه شد.

 

اسناد رایج لارج فرمت برای اسکن طولی

همانطور که پیش تر ذکر کردیم، اسکن طولی فرآیند دیجیتالی کردن اسناد بزرگ به فایل است. در این فرآیند شما می توانید اسناد کاغذی بزرگ را به فایل های دیجیتالی کم حجم تبدیل کنید. فرمت هایی که برای اسکن طولی استفاده می شود عبارتند از :  PDF ،TIFF ،DWG ،DXF و JPEG. اگر فرمت مد نظر شما با این مواردی که ذکر کردیم متفاوت است، نگران نباشید. ما با هر فرمتی که شما نیاز داشته باشید، فایل نهایی را تقدیمتان می کنیم.

اسنادی که معمولا به عنوان لارج فرمت طبقه بندی می شوند، عبارتند از :

  • نقشه ها
  • پوسترها
  • بنرها
  • نقشه های مهندسی
  • نمودارهای مداری
  • نقشه های معماری (در مورد چاپ نقشه های معماری بیشتر بدانید)
  • و …

 

مزایای اسکن طولی

یکی از مزایای آشکار اسکن اسناد سایز بزرگ، کاهش اندازه ی آنهاست. با این حال اسکن طولی مزایای دیگری دارد که دانستن آن خالی از لطف نیست :

افزایش بهره وری : نگهداری، یافتن، ارسال به دیگران و دسترسی به فایل های دیجیتال آسان تر است. تصور کنید شما 500 برگه ی نقشه ی معماری دارید و به دنبال یک نقشه ی خاص می گردید. جستجوی فیزیکی برگه ها کاری بسیار زمان بر است و در طی فرآیندهای به این شکل، ممکن است کاغذهای شما کم کم آسیب ببینند و از بین بروند.

مشکل دیگری که وجود دارد این است که این کاغذها همیشه نمی توانند در دسترس شما باشند، ممکن است در یک سفر یا در یک جلسه ی کاری در مکانی دیگر، به برگه های خود نیاز داشته باشید. اما اگر شما این 500 برگه را اسکن و تبدیل به فایل کنید و نام هر نقشه را منحصر به فرد ذخیره کنید، با یک جستجوی ساده در کامپیوتر خود در عرض چند ثانیه می توانید فایل مد نظر را پیدا کنید.

ذخیره سازی و مدیریت ساده : مدیریت و سازماندهی کاغذهای سایز بزرگ، می تواند بسیار دردسر باشد. برای اینکه بتوانید حجم زیادی از آنها را آرشیو کنید، باید از جعبه ها و قفسه های بزرگ استفاده کنید و فضای زیادی از دفتر محل کار یا منزل خود را اشغال کنید. اما زمانی که آنها را تبدیل به فایل های دیجیتالی کرده باشید، می توانید هزاران فایل دیجیتال را به طور ایمن در کامپیوتر خود و یا یک پلتفرم ابری آنلاین ذخیره کنید.

دسته بندی : شما می توانید فایل های اسکن شده خود را بر اساس نام، تاریخ ایجاد، نوع فایل و یا هر چیز دیگری که می خواهید دسته بندی کنید تا هم سرعت سرچ بیشتر شود و هم اینکه برای افزودن فایل های جدید سردرگم نشوید. تنها کاری که برای یک دسته بندی صحیح به آن نیاز دارید، مشخص کردن یک نام منحصر به فرد برای هر یک از فایل هایتان است. بعد از این کار می توانید خاطر جمع باشید که همیشه می توانید به سادگی آنها را پیدا کنید و به آنها دسترسی داشته باشید.

بک آپ گرفتن و نگهداری ایمن : شما نمی توانید کاغذها را همیشه به صورت ایمن و در دسترس نگه دارید. کاغذها ممکن است بر اثر آب خوردگی، آتش سوزی یا هر اتفاق دیگری به سادگی از بین بروند و برای همیشه نابود شوند. اما زمانی که آنها را با استفاده از اسکن طولی به فایل تبدیل می کنید، اولا که همیشه در دسترس شما هستند، حتی اگر شما در سفر باشید و نیاز فوری به آنها داشته باشید، می توانید به صورت آنلاین آنها را پیدا و مشاهده کنید و مورد بعد اینکه با بک آپ گیری درست آنلاین، می توانید همیشه از بابت امن بودن جای فایل هایتان خیالتان راحت باشد.

 

 

استفاده از اسکن طولی در چه نمونه هایی کاربرد دارد؟

استفاده از اسکن طولی

خدمات اسکن، کاربردهای بسیار گسترده ای را به خود اختصاص داده است. یعنی با توجه به این نوع خدمات نوظهور، می توان اقدامات تخصصی و گسترده بسیاری انجام داد. با توجه به این خدمات، می توان نمونه های زیادی از الزامات چاپی را به مرحله اجرا درآورد. البته لازم به ذکر است که اسکن و چاپ طولی، به صورت سیاه و سفید بازنمایی می شود. به همین دلیل هم انجام خدمات رنگی، باید در محدوده چاپ دیگری صورت بگیرد. در ادامه، به نمونه هایی که می توان با استفاده از چاپ طولی آن ها را خلق و آماده سازی کرد می پردازیم. پس همراه ما بمانید.

طراحی نقاشی : یکی از نمونه هایی که با اسکن طولی می توان به تولید آن پرداخت، چاپ نقاشی سیاه و سفید است. با استفاده از این فرآیند چاپ، می توان طرح اولیه نقاشی و همچنین نقوش خاص را به صورت حرفه ای اسکن و سپس چاپ کرد. با استفاده از این طرح اولیه، بسیاری از نقاش ها اقدام به ایجاد مدل های طراحی سه بعدی می کنند. پس می توان گفت در طراحی اولیه و همچنین طراحی ثانویه نقاشی، امکان استفاده از اسکن و چاپ طولی وجود دارد.

چاپ روزنامه و مجله : یکی دیگر از نمونه های پرکاربرد اسکن طولی، چاپ انواع روزنامه و مجله سیاه و سفید است. این مجلات در نوع خود بسیار خاص و منحصر به فرد تلقی شده و همچنین مشتریان خاص خود را دارند. به همین دلیل نیز می توان آن ها را به صورت انبوه و گسترده تولید کرد. اصولا روزنامه ها بیش تر از مجلات به طریق چاپ طولی تولید و آماده سازی می شوند. برای آشنایی بیش تر با فرایند چاپ طولی روزنامه، می توانید به تحریریه ها و همچنین انتشارات مشهور شهر خود مراجعه کنید.

 

اسکن طولی را می توان با چه تیراژی انجام داد؟

اسکن طولی را می توان با چه تیراژی انجام داد؟

همانطور که می دانید تیراژ و تعداد چاپ، در قیمت خدمات اسکن تاثیرگذار خواهد بود، می توان آن را به عنوان عامل مهمی در نظر گرفت. زیرا هر چه تعداد چاپ شما در یک واحد بیش تر شود، هزینه های نهایی نیز به طور محسوسی افزایش خواهد یافت. پس برای افرادی که قصد دارند چاپ انواع پوستر و نقشه را به صورت محدود انجام دهند، این هزینه کمتر خواهد بود. برخی از واحدهای حرفه ای چاپ، برای جذب مشتری، سعی دارند هزینه های چاپ در تیراژ بالا را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. این کار باعث صرفه جویی در مصرف انواع برگه و کاغذ چاپ نیز می شود.

اصولا خدمات اسکن، در راستای کاهش هزینه های افراد انجام می شود. زیرا سایر روش های چاپی، پرداخت هزینه های گزاف و زیادی را می طلبند. به همین منظور، می توان گفت با ارائه خدمات کاهش قیمت چاپ در تیراژ بالا، صنعت چاپ رونق بسیار زیادی پیدا می کند. در سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی، این امر به عنوان خدمات پولی و گران قیمت در نظر گرفته می شود. اما در کشور ما چاپ با تیراژ بالا، قیمت های بسیار اندک و محدودی را به خود اختصاص داده است.

هر چه تیراژ اسکن طولی بالاتر برود، طبیعتا مصرف انواع کاغذ و جوهر نیز افزایش خواهد یافت. مشتریان و مصرف کنندگان می‎توانند هزینه های اضافی که شامل انواع کاغذ‎های طویل و جوهرهای مرغوب هستند را به صورت جداگانه پرداخت کنند. همچنین می توانند با خرید جوهر و کاغذ اضافی، هزینه های نهایی خود را کاهش دهند. در رابطه با مصرف جوهر و کاغذ، نمی توان به طور قطعی مقدار مورد نیاز را برآورد کرد. بلکه تنها می توان به تخمین میزان مواد اولیه مورد نیاز برای چاپ تخصصی با تیراژهای مختلف پرداخت.

 

سفارش خدمات اسکن طولی

برای برخی از افراد، این سوال پیش می آید که آیا خدمات اسکن در کشور ما وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم بله؛ خدمات اسکن در سال های اخیر وارد کشور ما شده است. تا چند دهه قبل، این خدمات حتی در کشورهای پیشرفته و صنعتی نیز به صورت محدود وجود داشتند. با این حال پیشرفت تکنولوژی و فناوری، موجب ورود این صنعت مهم و قابل سرمایه گذاری به داخل کشور ما نیز شده است. امروزه، بسیاری از خدمات حرفه ای چاپ، به واسطه این نوع اسکن انجام می شوند.

شما می توانید انواع اسناد، مدارک، تصاویر و سایر مواردی که نیاز به اسکن طولی دارید را به صورت حضوری و یا توسط پیک برای ما ارسال نموده و سپس در کوتاه ترین زمان، فایل مد نظر خود را از ما دریافت نمایید. در صورتی که در این رابطه نیاز به مشاوره ی رایگان دارید، می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

 

لیست قیمت اسکن طولی

سایز اسکنتا 10 عددبالای 10 عدد
A450004000
A3100008000
A2--
A1--
A0--
اسکن طولی سیاه و سفید هر متر3500030000
اسکن طولی رنگی هر متر7000050000

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *