مشاوره رایگان : 09126706588

چاپ فلکسی

آیا به هنگام عبور از خیابان، تابلوهای رنگی و پرنور را مشاهده کرده اید؟ چاپ فلکسی روشی است که به واسطه آن، تابلوها و بیلبوردهای مهتابی دار را تولید می کنند. همه ما می دانیم که وجود این تابلوهای پر زرق و برق، چه جذابیتی را برای جلوه بصری شهر ایجاد می کند. حتی خیلی اوقات، ما تنها به علت زیبایی و جذابیت تابلوی یک فروشگاه، آن را برای مراجعه و خرید انتخاب می کنیم. پس می توان گفت که تابلوی فلکسی حتی بر روی افزایش درآمد یک مجموعه نیز تاثیرگذار است.

برای همین است که امروزه بسیاری از افراد چاپ فلکسی را برای شهرت هرچه بیش تر مغازه و فروشگاه خود انتخاب می کنند. تفاوت های زیادی میان چاپ بنر و فلکسی وجود دارد. در واقع فلکسی کارایی بیش تری را به خود اختصاص داده است و برای تعبیه مهتابی، گزینه بهتری است. همین امر باعث ایجاد تفاوت قیمت میان این دو محصول شده است. البته این تفاوت قیمت چندان زیاد نیست و هر شخص به راحتی می تواند فلکسی دلخواه خود را چاپ کند.

به طور کلی می توان گفت که طراحی فلکسی یکی از جدیدترین روش های تبلیغاتی است و مطمئنا پس از نصب آن، با فروش بیش تر روبرو خواهید بود. درخشش و جلوه فوق العاده ای که تابلوهای فلکسی دارند، به زیبایی فضاهای شهری نیز کمک کرده است. به گونه ای که بسیاری از نور اصلی خیابان های هر شهر را نور ساطع شده از این تابلوها تامین می کنند.

 

چاپ فلکسی چه ویژگی هایی دارد؟

چاپ فلکسی چه ویژگی هایی دارد؟

تا به امروز هزاران روش مختلف برای چاپ و تبلیغات به کار گرفته شده است و هر کدام از این روش ها، مزایا و معایبی را به همراه داشته اند. با این حال می توان گفت روش چاپ فلکسی، در طول زمان معایب چندانی را از خود نشان نداده است و سرشار از ویژگی های مثبت بوده است. همین امر علت تداوم استفاده از این محصول را سبب شده است. به گونه ای که امروزه این روش چاپ، سرآمد تمامی روش ها بوده و اغلب افراد از آن استفاده می کنند. با خواندن ویژگی های این روش، بهتر می توانید کاربرد آن را درک کنید:

 • حفظ استحکام در برابر ضربه و پارگی

با وجود اینکه فلکسی یک محصول کاملا انعطاف پذیر است، مقاومت و استحکام فوق العاده ای نیز دارد. به گونه ای که حتی در برابر باد، باران و طوفان های شدید نیز می تواند ماندگاری خود را حفظ کند. اگر دنبال محصولی هستید که در برابر پارگی مقاومت کند، فلکسی بهترین پیشنهاد است. متریال فلکسی با متریال بنر تفاوت های زیادی دارد، هر چند که ممکن است در نگاه اول متوجه آن نشوید، اما مهمترین تفاوت این دو مقدار ضخامت متریال فلکسی نسبت به متریال بنر است.

متریال فلکسی با اینکه ضخامت بیشتری نسبت به بنر دارد اما به دلیل بافت منحصر به فردش، می تواند نور را از خود عبور دهد. در صورتی که بنر چنین قابلیتی را ندارد. دیگر تفاوت این دو متریال این است که فلکسی با اینکه ضخامتش بیشتر است، اما نسبت به بنر مقاومت کمتری نسبت به شکسته شدن دارد، اما بنر به دلیل خاصیت کشسانی بیشتر، کمتر پیش می آید که بخشی از آن شکسته شود.

 • تطبیق پذیری در ابعاد مختلف

چاپ فلکسی قابلیت اجرا در ابعاد و اندازه های مختلف دارد. در واقع سفارش چاپ این محصول در اندازه های مختلفی که مشتری نیاز داشته باشد، پذیرفته می شود. کمترین عرضی که برای فلکسی وجود دارد سایز 1 متر است. برای چاپ فلکسی معمولا از دستگاه اکوسالونت استفاده می شود. نورپردازی هایی که در طراحی فلکسی استفاده می شود، باعث جذابیت هرچه بیش تر آن می شود و شما می توانید این نور پردازی ها را هم با توجه به ابعاد نهایی کار خود سفارش دهید. برای همین است که در ساخت سردرهای مختلف، از این محصول استفاده می کنند. با توجه به این ویژگی های فوق العاده، می توانید فلکسی را در ابعاد مختلف سفارش دهید.

 • کیفیت چاپ بی نظیر

اگرچه کیفیت چاپ انواع فلکسی به نوع pvc و جوهر مورد استفاده در آن بستگی دارد، اما به هر حال این روش در مقایسه با دیگر روش های چاپ کیفیت فوق العاده ای دارد. دستگاه اکوسالونت به دلیل پیکولیتر بالاتر نسبت به دستگاه سالونت، اولا باعث کیفیت چاپ بسیار بالاتری می شود که با کمک آن می توان ریزترین جزئیات را چاپ نمود و مورد بعد اینکه، فلکسی ای که با دستگاه اکوسالونت چاپ می شود مقاومت بسیار بیشتری نسبت به رنگ پریدگی در برابر آفتاب دارد. با توجه به اینکه فلکسی ها برای تابلوهای سر درب فروشگاه ها و مغازه ها استفاده می شوند و مدام در معرض نور خورشید هستند، این یک قابلیت حائز اهمیت است.

 

 

تابلوهای فلکسی در چه محیطی استفاده می شوند؟

تابلوهای فلکسی

اگر به محیط اطراف خود نگاه کنید، وجود تابلوهای مهتابی مختلفی را در آن مشاهده می کنید. شاید تاکنون نام درست این تابلوها را نمی دانستید اما با خواندن این مقاله متوجه شدید که این تابلوها، فلکسی نام دارند. امروزه در بیش تر محیط ها از این تابلو استفاده می کنند.

 1. در محیط های تاریک، طراحی فلکسی و نصب این تابلوها، بهترین پیشنهاد ممکن است. در واقع استفاده از این محصول برای ایجاد روشنایی در محیط اطراف، بهترین انتخاب است. در صورتی که می خواهید فروشگاه شما در میان دیگر فروشگاه ها جلوه بهتری داشته باشد، از تابلوهای فلکسی مهتابی دار استفاده کنید. البته در حال حاضر و با پیشرفت صنعت تابلوسازی، از نورهای SMD که نور و عمر بسیار بیشتری نسبت به لامپ های مهتابی دارند، استفاده می شود.
 2. امروزه نمایشگاه های مختلفی در سراسر کشور برگزار می شود. برای مجلل دیده شدن آثار در این نمایشگاه ها، سعی می کنند که از نورهای مهتابی و نئون های رنگی استفاده کنند. می توانید برای زیبا شدن این نمایشگاه ها، از بنر و فلکسی استفاده کنید.
 3. کارخانه های بزرگ و مجهز برای به نمایش گذاشتن محصولات برند خود، از چاپ انواع فلکسی استفاده می کنند. اگر صاحب یکی از برندهای بزرگ و مشهور هستید، استفاده از تابلوهای فلکسی انتخاب مناسبی است.
 4. از آن جایی که طراحی فلکسی را در سایز بزرگ هم می توان سفارش داد، آن را برای کنفرانس ها و همایش های مختلف نیز به کار می گیرند. مطمئنا شما نیز این تابلوها را در اداره ها و شرکت های خصوصی و عمومی مشاهده کرده اید.

 

مقایسه چاپ بنر و چاپ فلکسی

انتخاب بین فلکسی و بنر تبلیغاتی همیشه یکی از سخت ترین انتخاب ها به شمار می رود. علت این امر نیز مزایایی است که هر دو روش به خود اختصاص داده اند. اگر ادامه مقاله را بخوانید، می توانید مقایسه درستی انجام دهید:

 • فلکسی به گونه ای طراحی شده است که نور پشتی که برای آن در نظر گرفته می شود به راحتی می تواند از آن عبور کند. به همین دلیل در قاب پشتی فلکسی از انواع مهتابی ها استفاده می کنند و همین امر به روشنایی آن کمک می کند. به دلیل اینکه نور از آن عبور می کند می تواند درخشش تابلو را چند برابر کند.
 • همانطور که پیش تر ذکر کردیم مقاومت فلکسی با بنر قابل مقایسه نیست. انواع فلکسی نسبت به بنر مقاومت بسیار بالایی دارند. می توانید آن را تا سال ها مورد استفاده قرار دهید.
 • در مقایسه ای دیگر، باید گفت که قیمت چاپ فلکسی نسبت به بنرهای تبلیغاتی بیش تر است. با این وجود، ممکن است برخی از افراد نتوانند از این روش برای چاپ تابلو استفاده کنند. اگرچه این تفاوت قیمتی زیاد نیست اما عده زیادی ترجیح می دهند که روش های ارزان قیمت را به کار بگیرند. در حالی که برخی از افراد ترجیح می دهند کسب و کار خود را به واسطه این تابلوها مجلل کنند و هزینه نهایی برایشان اهمیت چندان زیادی ندارد.

 

طراحی تابلوی فلکسی

طراحی تابلو یک مورد شخصی است که بسته به سلیقه ی افراد است، اما برخی از نکاتی که برای دریافت چاپ با کیفیت تر و با دوام تر نیاز دارید تا در همه ی طرح های خود برای چاپ فلکسی پیاده سازی کنید را در این بخش ذکر می کنیم :

 • فرمت رنگی چاپ فلکسی، مود رنگی CMYK است. اگر رنگ های خود را با این مود رنگی تنظیم نکنید، باعث می شود که کیفیت چاپ پایینی دریافت کنید.
 • بهتر است برای رنگ های مشکی از رنگ های 4 صد استفاده کنید. C:100 M:100 Y:100 K:100
 • در صورتی که از متون مشکی رنگ بر روی تابلوی خود استفاده می کنید دور آن را دور خط سفید بگذارید. این کار باعث می شود تا هم متون شما زیباتر و منظم تر باشد و هم با تابیدن نور به پشت آن، خوانایی آن افزایش می یابد.
 • برای خروجی گرفتن از فایل طراحی خود، می توانید آن را به صورت 100 dpi دریافت کنید. برای چاپ دیجیتال معمولا توصیه می کنیم که از رزولوشن 300 دی پی آی استفاده شود، اما برای دستگاه بنر و فلکسی، همین مقدار کافی است.
 • فایل خروجی کار خود را در ابعاد واقعی اکسپورت بگیرید.

 

لیست قیمت چاپ فلکسی

نوع متریالبالای 10 متربالای 50 متربالای 100 متر
چاپ بنر (4 پاس) 10 انس *خارجی1000009000080000
چاپ بنر (4 پاس) 10 انس *ایرانی900008000070000
چاپ فلکسی 18 انس (خارجی)180000170000150000
چاپ وینیل سفید براق10000090000080000
چاپ وینیل سفید مات10000090000080000
چاپ وینیل شیشه ای (ترانسپارنت) 120000110000100000
چاپ وینیل ابریشمی مات 150000140000130000
چاپ مش180000160000150000
چاپ بک لایت250000230000220000
چاپ سولیت150000140000125000
چاپ کنواس (بوم)250000220000200000
چاپ چرم مصنوعی---------

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *