مشاوره رایگان: 09126706588

شرایط فایل ارسالی به چاپخانه

شرایط فایل ارسالی به چاپخانه

هنگامی که شما طراحی گرافیکی پروژه خود را به ما می سپارید، ما همه ی موارد و نکاتی که باید در هنگام طراحی کار برای چاپ آماده شود را در نظر گرفته و رعایت می کنیم. اما اگر فایل کار توسط شما یا طراح دیگری طراحی شده باشد، ممکن است نکاتی را در نظر نگرفته باشید که باعث بروز مشکل در هنگام چاپ شود. در این مطلب ما به طور جامعه شرایط فایل ارسالی به چاپخانه را با هم بررسی می کنیم، با دانستن این موارد از اشتباهاتی که به صورت سهوی صورت می گیرد و ما نمی توانیم مسئولیت آنها را بپذیریم، جلوگیری می کند.

 

فرمت رنگی و خروجی فایل مناسب چاپ

فرمت رنگی و خروجی فایل مناسب چاپ

در ادامه شرایط فایل ارسالی به چاپخانه، شما می توانید فرمت های گوناگونی از خروجی فایل طراحی خود را برای ما ارسال کنید، اما پیشنهاد ما این است که فایل های طراحی شده با Corel Draw یا Adobe Illustrator که از فرمت های .cdr و .ai استفاده می کنند یا فایل های طراحی شده با Adobe Photoshop که فرمت های .tiff یا .psd دارند را با همان فرمت درست به ما تحویل دهید. همچنین شما می توانید فرمت های .jpg و .pdf را به ما ارائه نمایید.

فایل های طراحی شده باید شرایط زیر را داشته باشند :

متن ها باید weld شده باشند. چرا که در صورتی که در سیستم ما فونت مد نظر شما وجود نداشته باشد فونت ها بهم ریخته و فایل قابل چاپ نخواهد بود. اگر هم به صورت سهوی توسط ما برای چاپ ارسال شود، مسئولیت خرابی کار با شما خواهد بود.

یکی از شرایط فایل ارسالی به چاپخانه رزولوشن دقیق فایل ها است. رزولوشن فایل نهایی که برای ما ارسال می کنید بهتر است 300 dpi باشد. چه چاپ افست بخواهید انجام دهید و چه چاپ دیجیتال، این رزولوشن کافی و مناسب است. اما اگر قصد چاپ بنر را داشته باشید، می توانید از رزولوشن 100 dpi استفاده کنید.

در صورتی که قصد چاپ کار خود بصورت دیجیتال را دارید باید از پالت رنگی RGB استفاده کنید و اگر می خواهید کار شما بصورت افست چاپ شود باید از پالت رنگی CMYK استفاده کنید. رعایت پالت های رنگی یکی از مهمترین موارد شرایط فایل ارسالی به چاپخانه می باشد. همچنین اگر قصد چاپ بنر و محصولاتی که توسط اکوسالونت چاپ می شوند را دارید، از فرمت CMYK استفاده کنید. (تفاوت چاپ دیجیتال و چاپ افست)

تمام المان ها، مانند خطوطی که استفاده می کنید باید در مقیاس درست استفاده شود تا در هنگام کوچکتر یا بزرگتر شدن فایل توسط ما، باریک یا ضخیم نشوند. به طور مثال ممکن است شما فایل لوگوی خود را برای ما ارسال کنید تا بر روی چند مورد از اقلام چاپی شما استفاده کنیم، اگر ابعاد لوگو را بزرگتر یا کوچکتر از ابعادی که برای ما ارسال کرده اید کنیم، نباید اصالت خود را از دست بدهد.

در مورد رنگ ها برای شرایط فایل ارسالی به چاپخانه باید بدانید که رنگ هایی که بر روی مانیتور مشاهده می کنید با رنگ هایی که چاپ می شوند متفاوت هستند. هر چقدر کد رنگ هایی که استفاده می کنید استاندارد بالاتری داشته باشند و مورد تایید چاپخانه ها باشند، فایل نهایی شما اختلاف رنگ کمتری با مانیتور خواهد داشت. اگر فایلی که طراحی کرده اید فرمت رنگی RGB دارد، آن را با پالت رنگی CMYK مقایسه کنید و نزدیکترین رنگ در پالت CMYK را جایگزین کنید.

چرا که کارهایی که به صورت افست چاپ می شوند اگر مود رنگی RGB داشته باشند، پس از چاپ بیش از 50 درصد اختلاف رنگ با طراحی شما و چیزی که در مانیتور مشاهده می کنید دارند. ما در این مطلب شرایط فایل ارسالی به چاپخانه را با هم بررسی کردیم.

 

قوانین و شرایط فایل ارسالی به چاپخانه

قوانین و شرایط فایل ارسالی به چاپخانه

حال که با هم شرایط فایل ارسالی به چاپخانه را بررسی کردیم، در صورتی که طراحی کار توسط شما صورت گرفته باشد، رسا چاپ هیچ مسئولیتی در قبال کیفیت فایل های آماده شده، اشتباهات املایی و نگارشی و همچنین رنگ ها ندارد. مسئولیت بررسی فایل ها کاملا بر عهده ی شماست. البته اگر طراحی کار توسط ما هم صورت گرفته باشد، به دلیل اینکه قبل از چاپ از شما تاییدیه دریافت می کنیم، باز هم مسئولیت اشتباهات تایپی و نگارشی بر عهده ی شماست.

مسئولیت تمامی محتواهای موجود در فایل چاپی بر عهده ی مشتری خواهد بود و رسا چاپ مسئولیتی در قبال اطلاعات اشتباهی که شما در مواردی که می خواهید چاپ کنید و به عموم مردم عرضه کنید، ندارد.

در صورتی که چاپ مد نظر شما، چاپ دیجیتال باشد، می توانید قبل از چاپ نهایی، از ما یک نمونه دریافت کنید تا علاوه بر اطلاع دقیق از نوع کاغذ و متریال چاپی، از ابعاد کار، سایز نوشته ها و تصاویر و همچنین رنگ ها مطمئن شوید.

 

نحوه سفارش کار چاپی

شما می توانید هم به صورت حضوری به دفتر رسا چاپ مراجعه نمایید تا سفارش چاپ خود را ثبت کنید و هم می توانید به صورت آنلاین سفارش مد نظر خودتان را برای ما ارسال نمایید. همچنین در صورت نیاز می توانید سفارش طراحی کار خود را هم به ما بدهید تا بعد از طراحی و دریافت تاییدیه از شما، نسبت به چاپ آن اقدام نماییم.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد شرایط فایل ارسالی به چاپخانه و اینکه فایل طراحی شما باید به چه صورت باشد و چگونه برای ما ارسال شود داشته باشید، می توانید با ما تماس بگیرید تا ضمن استعلام قیمت، از مشاوره ی رایگان ما استفاده نمایید.

 

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *