مشاوره رایگان: 09126706588

چاپ فوم برد

چاپ فوم برد

چاپ فوم برد، یکی از نوین ترین روش های چاپ تابلو به شمار می آید. زیرا این محصول تا چند سال اخیر در صنعت چاپ تصویر وجود نداشت. با گذشت زمان و افزایش تمایل افراد به استفاده از محصولات ارزان قیمت تر، این تولیدات در بازار ارائه شدند. انواع فوم برد برتری های زیادی نسبت به سایر اقسام چاپ تابلو  دارند. به همین دلیل هم امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده اند. این تولیدات برخلاف ظاهر ظریف خود، ماندگاری بسیار بالایی دارند.

علت این امر را می توان به استفاده از مواد اولیه مرغوب نسبت داد. در ادامه قصد داریم شما را با این نوع چاپ نوظهور آشنا کنیم. پس می توانید تا پایان این قسمت، همراه ما بمانید.

بیش ترین کاربرد فوم برد، استفاده از آن در صنعت چاپ عکس و تصاویر است. به ویژه در امور تبلیغاتی، از این محصولات استفاده بسیار زیادی می شود. به عنوان مثال برای ساخت و ایجاد یک بنر تبلیغاتی، می توان از سایز های مختلف فوم برد استفاده کرد. یکی دیگر از مهم ترین کاربردهای فوم برد، نقاشی و خلق تصویر گرافیکی بر روی این محصولات است.

این کاربرد به تازگی در برخی از کشورها، از جمله ایران رایج شده است. همچنین استفاده از فوم برای خلق آثار هنری کالیگرافی نیز در چند سال گذشته بسیار رایج شده است.

همانطور که اشاره کردیم کاربرد فوم برد بسیار متنوع بوده و هیچ محدودیتی برای خلق اثر در این زمینه وجود ندارد. با این حال می‎توان گفت هنوز هم اصلی‎ترین کاربرد و استفاده این محصول، برای چاپ تصویر و عکس، در ابعاد مختلف و متنوع است. برای آشنایی با اقسام مختلف چاپ تصویر و عکس، شما عزیزان را به خواندن بخش های بعدی مقاله خود دعوت می کنیم.

 

بررسی تفاوت فوم برد و تخته شاسی

بررسی تفاوت فوم برد و تخته شاسی

تا پیش از ظهور انواع فوم برد در صنعت چاپ کشور، اغلب افراد برای چاپ از انواع تخته شاسی استفاده می کردند. امروزه و با ورود گسترده انواع مختلف فوم‎ها به صنایع گوناگون، می‎توان گفت استفاده از چاپ تخته شاسی به طور محسوسی کاهش یافته است. علت این امر را در بخش پایینی به طور کامل مورد بررسی قرار داده ایم. البته لازم به ذکر است که هر کدام از محصولات نامبرده استفاده ویژه خود را دارند و می‎توان ویژگی های مثبت زیادی را برای هر کدام در نظر گرفت.

انواع فوم برد، قیمت ارزان تری را به خود اختصاص داده اند. زیرا آن ها از موادی تشکیل شده اند که در صنعت تولیدی کشور، به مواد ارزان قیمت معروف هستند. همچنین فوم‎های نامبرده در عین داشتن قیمت پایین، کیفیت بالایی نیز دارند. به گونه ای که می توان آن ها را در محیط های مختلف از جمله محیط های شرجی و یا آفتابی قرار داد.

چاپ تخته شاسی به دلیل گران بودن قیمت انواع چوب، ممکن است هزینه بیش تری داشته باشد. به همین دلیل اگر خواهان صرفه جویی در انجام فرآیند چاپ هستید، می توانید از فوم برد استفاده کنید. فوم بردها توسط پلاستیک های فشرده ای که شباهت زیادی به یونولیت دارند ساخته شده اند و به همین دلیل هزینه ی مقرون به صرفه تری نسبت به انواع دیگر تابلو دارند.

در چاپ فوم برد، کیفیت تصویر وضوح و رزولوشن بالاتری خواهد داشت. به همین علت هم می توان گفت این نوع چاپ در مقایسه با قیمت، کیفیت بهتری به افراد ارائه می‎کند. البته این امر نیز تا حد زیادی بستگی به کیفیت دستگاه چاپ و تخصص تکنسین چاپ دارد. در هر صورت، شما می‎توانید با پرداخت هزینه کمتر، از کیفیت و مرغوبیت بیش‎تری بهره‎مند شوید. یکی دیگر از تفاوت‎هایی که میان چاپ تخته شاسی و فوم برد وجود دارد، جنس این محصولات است. اصولا فوم‎ها حالت نرم تری دارند و باید لطافت بیش تری در استفاده از آن‎ها به خرج داد.

 

مزایای چاپ فوم برد

 • چاپ فوم برد قیمت ارزان تری نسبت به چاپ تخته شاسی دارد.
 • وزن سبکی دارد و حتی با چسب دو طرفه امکان چسباندن بر روی هر دیوار یا سطحی را دارد. همچنین به دلیل نوع متریال و این وزن سبک، می توان بالای آن را سوراخ کرد و به راحتی آن را با یک نخ ضخیم از سقف آویزان کرد. این قابلیت برای فروشگاه هایی که تبلیغات سقف آویز دارند بسیار کاربردی است.
 • امکان چاپ فوم برد دو طرفه وجود دارد. به این صورت که یک سمت فوم برد که به صورت پیشفرض چسب دارد و متریال چاپی بر روی آن چسبانده می شود و پشت فوم برد هم قابلیت چسباندن چسب دو طرفه دارد و می توان متریال چاپی را بر روی دوم آن هم چسباند و یک فوم برد دو رو ساخت.
 • ابعاد چاپ فوم برد قابل شخصی سازی و تنظیم است چرا که به راحتی با یک تیغ موکت بر، می توان آن را برید و به ابعاد مد نظر تبدیل نمود. این قابلیت برای تخته های شاسی وجود ندارد و باید از ابعادهای پیش ساخته استفاده کرد و سفارش ابعاد اختصاصی برای آن خیلی مقرون به صرفه نیست و کمی هم زمان بر است.

 

مزایای چاپ تخته شاسی

 • برخلاف فوم برد، به دلیل ساختار چوبی تخته شاسی، به راحتی خراب یا شکسته نمی شود و همچنین خود تخته در برابر آب و رطوبت مقاوم است. در صورتی که فوم برد امکان شکسته شدن آن بالاست.
 • قیمت بیشتری نسبت به چاپ فوم برد دارد.
 • یک روی تخته شاسی ها چسب دو طرفه چسبانده شده که به سادگی متریال چاپی بر روی آن چسبانده می شود و در پشت آن هم سوراخی برای نصب با میخ یا پیچ به دیوار تعبیه شده است.
 • ابعاد استاندارد زیادی برای چاپ تخته شاسی وجود دارد و شما می توانید یکی از ابعاد پیش ساخته آن را سفارش دهید.

 

 

نحوه چاپ عکس بر روی انواع فوم برد

نحوه چاپ عکس بر روی انواع فوم برد

فرآیند چاپ فوم برد، به صورت مرحله به مرحله و دقیق انجام می شود. این فرآیند در سال های اخیر به دلیل نداشتن امکانات کافی برای چاپ، با دشواری هایی رو به رو بود. امروزه و با گسترش تجهیزات و امکانات، به سرعت می توان عکس های دلخواه را بر روی فوم برد چاپ و آماده سازی کرد. در این قسمت نحوه چاپ عکس بر روی فوم برد را برای شما عزیزان توضیح داده ایم. لازم به ذکر است که خدمات چاپ‎هنری بر‎اساس تقاضای افراد، بر روی سطوح مختلفی انجام شده و در این راستا هیچ‎گونه اجباری وجود ندارد.

همانطور که می دانید چاپ فوم برد، به وسیله دستگاه چاپ دیجیتالی انجام می شود. به همین دلیل امکان از بین رفتن و فرسودگی صفحه چاپ در این روش بسیار کاهش پیدا می کند. البته در صورت استفاده از فوم های بدون چسب، می  توان از دستگاه های دیجیتالی استفاده کرد. اگر شما از فوم چسب دار استفاده می کنید، باید ابتدا تصویر و  عکس مد نظر را به صورت جداگانه چاپ کنید. پس از انجام این کار، می توانید عکس چاپ شده را بر روی فوم برد بچسبانید. هر یک از این دو روش چاپ برای افراد می توانند بسیار کاربردی باشند. زیرا با استفاده از آن ها در نهایت عکس ها و تصاویر زیبایی ایجاد می شوند.

 

ابعاد استاندارد چاپ فوم برد

 • سایز 20 × 16 سانتیمتر – مناسب برای تصاویر تزئینی رو میزی
 • سایز 24 × 18 سانتیمتر – مناسب برای تصاویر تزئینی رو میزی
 • سایز 30 × 20 سانتیمتر (سایز A4) – مناسب برای علائم اطلاعاتی و تبلیغات
 • سایز 24 × 36 سانتیمتر – مناسب برای آثار هنری، پوستر فیلم و موارد مشابه
 • سایز 36 × 48 سانتیمتر – مناسب برای نمایشگاه ها و مراکز خرید
 • سایز 40 × 60 سانتیمتر – مناسب برای تابلوهای عکس و تابلوهای تبلیغاتی
 • سایز 50 × 70 – مناسب برای عکس و تبلیغات
 • سایز 70 × 100 – مناسب برای عکس و تبلیغات

 

سوالات متداول چاپ فوم برد

برای بسیاری از افراد، ممکن است این سوال به وجود بیاید که آیا می توان چاپ فوم برد را در منزل انجام داد؟ اگر شما نیز به دنبال پاسخ این سوال هستید، باید بگوییم امکان انجام این کار وجود دارد. البته اگر فاقد هر یک از امکانات چاپ و آماده سازی تصویر هستید، قادر به انجام این کار نخواهید بود. زیرا فراهم بودن تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای چاپ، امری اجباری و مهم به شمار می آید. شما می توانید ابتدا لوازم مورد نیاز برای چاپ را خریداری کنید.

پس از انجام این کار، حالا نوبت به آماده سازی عکس مورد نیازتان رسیده است. این عکس می تواند تصویری حاوی تبلیغات بازرگانی یا فروش باشد. همچنین تصاویری مانند عکس های خانوادگی، عکس های عروسی و تولید نیز می توانند برای چاپ فوم‎برد انتخاب شوند. پس از انتخاب تصویر مناسب، حالا نوبت به چاپ آن رسیده است.

اگر فرآیند چاپ را در منزل انجام می دهید، بهتر است از فوم برد های چسبی استفاده کنید. زیرا قیمت تمام شده آن ها برای شما ارزان تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود.

 

 

لیست قیمت چاپ فوم برد

سایز5 میل10 میل
30*2060000---
40*30100000---
70*50250000---
70*100400000---
140*100900000---

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *