مشاوره رایگان: 09126706588

طراحی لوگو

با وسیع شدن دنیای ارتباطی، ما نیز به ناچار باید خود را با شرایط جدید وفق دهیم . به همین منظور، بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک، از طراحی لوگو به عنوان نمادی برای مطرح کردن خود در بازارهای جهانی استفاده می کنند. با این همه، هر لوگو باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا بتواند مقبولیت بالایی را کسب کند. مصرف کننده معمولی 7 ثانیه طول می کشد تا درباره برند شما قضاوت کند.

با طراحی لوگو (بررسی 3 لوگوی معروف دنیا)، شما یک ابزار ارتباط بصری دارید که به شما کمک می کند پیام خود را به مخاطب منتقل کنید. لوگوها از متن، رنگ، شکل و تصاویر تشکیل شده اند. لوگو کمک می کند که مردم بتوانند از آن برای ارتباط با برند شما استفاده کنند.

جدا از اینکه لوگو چهره کسب و کار شماست، به شما امکان می دهد بر تصمیمات مصرف کننده تأثیر بگذارید. یک تحقیق نشان داده که مصرف کنندگان برای هویت بصری یک شرکت ارزش بسیار زیادی قائل هستند. 74 درصد از مصرف کنندگان لوگو و زیبایی بصری برند را به عنوان یک عامل تعیین کننده هنگام تصمیم گیری برای خرید ذکر می کنند. چرا که اولین چیزی است که می بینند و از آنها دعوت می کند تا در مورد کالاها و خدمات یک شرکت اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 

 • سادگی

یک آرم خوب علاوه بر سادگی، باید حاوی عناصر تزئینی اضافه نیز نباشد. در واقع می توان از لوگو به عنوان یک شناسنامه گرافیکی یاد کرد که مفهوم انتزاعی یک برند را یدک می کشد. پس دقت کنید که یک لوگو باید در برگیرنده هر جنبه از تجارت و کسب و کار شما باشد و مفهوم را به خوبی منتقل کند.

 • اصالت

زمانی که می خواهید اصالت مجموعه خود را به رخ دیگر رقبا بکشید، لازم است که از روش طراحی برند کمک بگیرید. در واقع به واسطه لوگو، باید سعی کنیم که تفاوت منحصر به فردی بین شرکت خود با دیگر مجموعه ها ایجاد کنیم. آرم و لوگو علاوه بر سایر ویژگی ها، باید کاملا ابتکاری و دربردارنده پیامی مشخص باشند تا بتوانند اصالت مجموعه شما را منتقل کنند.

 • نمایندگی

یک آرم خوب نماینده و تصویری از شرکت شماست. بنابراین باید شخصیت و هویت شما را به درستی به نمایش بگذارد. به همین دلیل است که ما باید هنگام طراحی یک آرم خوب تأکید ویژه ای بر روی عناصر بصری و تصویری داشته باشیم و از به کارگیری روش ها یا منابع گرافیکی که هیچ ارتباطی با مارک تجاری ما ندارند، خودداری کنیم.

 

4 مزیت مهم طراحی لوگو

4 مزیت مهم طراحی لوگو

در دوره توسعه جامعه اطلاعات، استفاده از طراحی لوگو به طور فزاینده ای اهمیت می یابد. این به دلیل توسعه فناوری های بصری است که به شما امکان می دهد تا از طریق استفاده از یک تصویر جامع، به طور مؤثرتری بر آگاهی، ذهن، احساسات و رفتار یک شخص تأثیر بگذارید.

 1. تفاوت از رقبا

طراحی لوگو به نوعی به عنوان شناسنامه یک شرکت است. بر این اساس که مشتریان فعالیت های شما (کالاها/خدمات) را به واسطه لوگو قضاوت می کنند. طراحی برند به شهرت در بین بسیاری از رقبا و افزایش تشخیص برند شما کمک می کند.

 1. اعتماد مخاطب

همه شرکت ها به طراحی برند به یک اندازه اهمیت نمی دهند. این در حالی است که اگر یک شرکت آرم مشخصی نداشته باشد، مردم به ندرت محصولات مجموعه را می خرند. پس برای جلب اعتماد مشتریان حتما باید نسبت به طراحی آرم اقدام کنید.

 1. زیبایی شناسی و منحصر به فرد بودن

طراحی لوگو یک سبک منحصر به فرد برای شرکت شما ایجاد می کند. کافی است که برای اثبات این ویژگی، برند اپل را مورد بررسی قرار دهید. در دوره کنونی، بسیاری از افراد جذب لوگوی یک شرکت می شوند و مایل به پرداخت هزینه های بیشتری برای چنین انحصاری هستند.  با این حال می توان گفت که یک طراحی برند صحیح و اصولی، تا حدود زیادی بر شهرت شما تاثیر می گذارد.

 1. ارتقاء برند

لوگو و آرم، ابزاری عملی برای ارتقاء مشاغل شما خواهد بود، زیرا در بسیاری از منابع چاپی و الکترونیکی استفاده می شود. کارت ویزیت، بسته بندی، سربرگ، آگهی، تبلیغات، سایت ها، شبکه های اجتماعی و غیره، منابعی برای استفاده از لوگوی شما هستند. با طراحی برند امکان دید بیشتر، پوشش وسیع تر، بزرگ شدن مخاطب و افزایش سود وجود دارد.

 

روش های طراحی لوگو

روش های طراحی لوگو

تا به الان، نرم افزارهای تخصصی و پیشرفته ای برای طراحی لوگو و برند ایجاد شده اند. همه این نرم افزارها، به نوعی در جهت طراحی صحیح و پیشرفته استفاده می شوند. بنابراین با به کارگیری آن ها می توانید تکنیک های گرافیکی را آسان تر از قبل اجرا کنید. البته بهتر است فرایند طراحی آرم و لوگو را شخصی انجام دهد که به این کار تسلط کامل دارد. مسلم است که یک طراح آماتور با یک طراح حرفه ای برابری نمی کند. جنبه های گوناگونی در طراحی لوگو تاثیر می گذارد که باید مورد توجه طراح قرار بگیرد. جنبه هایی مانند:

 • دقت به فونت متون

اصلی ترین چیزی که یک لوگو را از دیگر انواع لوگو متمایز می کند، فونت و سبک نوشته است. در درجه اول، باید با توجه به نوع کسب و کار خود، سبک نوشته را مشخص کنید. هر لوگویی باید فونت متناسب خود را داشته باشد. برای مثال شما نمی توانید برای آرم یک هلدینگ تجاری، از فونت کودکانه استفاده کنید.

 • ترکیب و رنگ بندی درست

اکثر اوقات، برای طراحی آرم ترکیب رنگی را رعایت می کنند. در واقع شما باید بدانید که کدام رنگ را با مکمل خود استفاده کنید تا یک شیوه طراحی کاملا اصولی ایجاد شود. بسیار مشاهده شده است که در طراحی، به علت عدم رعایت تناسب رنگی، لوگو محبوبیت خود را از دست داده و شهرت دلخواه را به دست نیاورده است.

 

روانشناسی رنگ لوگو

رنگ لوگو می تواند چیزهای زیادی در مورد یک برند بگوید. برای برندهای معتبر، یک رنگ می تواند ذاتاً با هویت آن کسب و کار مرتبط باشد. به فنجان های قهوه سفید و سبز معروف Starbucks فکر کنید.

مجله آکادمی علوم بازاریابی در تحقیقات خود در مورد تمایز رنگ در بازار نشان دادند که چگونه صنایع خاصی اغلب از رنگ های خاص استفاده می کنند. به عنوان مثال، آنها دریافتند که رنگ آبی در بیش از 75 درصد از لوگوهای برند کارت های اعتباری بانکها و 20 درصد از لوگوهای برندهای فست فود استفاده می شود. در همین حال، رنگ قرمز در 0 درصد از آرم های پوشاک یافت می شود – اما بیش از 60 درصد از مارک های خرده فروشی رنگ قرمز را برای لوگوی خود ترجیح می دهند.

 

چرا لوگو برای برندینگ بسیار مهم است؟

اگرچه لوگو تنها یکی از عناصر برندینگ است، اما در اکثر نقاط تماس با مشتریان مانند وب سایت، بروشورها، ست اداری، محصول، بسته بندی و انواع تبلیغات فیزیکی یا مجازی ظاهر می شود.  بنابراین یک لوگو می تواند به عنوان یکی از عناصر گرافیکی اصلی در نظر گرفته شود که به افراد امکان می دهد به سرعت یک سازمان، محصولات و خدمات آن را شناسایی کنند.

حال به صورت خلاصه اهمیت لوگو را با هم بررسی می کنیم :

 • یک لوگوی خوب به افراد اجازه می دهد تا به سرعت برند شما را شناسایی کرده و شما را به یاد بیاورند.
 • در کانال های ارتباطی مختلف شما یکپارچگی ایجاد می کند. در دنیای امروز، کسب‌وکارها و سازمان‌ها در پلتفرم‌های مختلفی از جمله وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها، رسانه‌های اجتماعی، رویدادها، بروشورها و کاتالوگ ها، کارت‌ ویزیت و غیره وجود دارند.
 • یکی از ابزارهای اصلی برای انعکاس گرافیکی نام برند، ارزش ها و شخصیت شما به بقیه افرادی خواهد بود که با آنها در ارتباط هستید.
 • تصویری حرفه ای ایجاد می کند و انتظارات را بالا می برد. مردم از یک برند انتظار دارند که ظاهری حرفه ای داشته باشد که از لوگوی آن شروع می شود.
 • یک طراحی لوگوی خوب که توسط یک طراح متخصص ساخته شده باشد، برند شما را متمایزتر می کند، اما قابل اعتمادتر به نظر می رسد.
 •  استفاده از رنگ‌ها، شکل‌ها، سبک‌ها و تایپوگرافی‌های مختلف برای طراحی لوگو روشی عالی برای نشان دادن اهداف حال و آینده ی برند شماست.

دلایل اهمیت طراحی برند

تصویری که از یک شرکت در ذهن مشتری باقی می ماند، عنصر بسیار مهمی است  و از طریق آن می توان به جایگاه والایی دست یافت. بنابراین طراحی لوگو برای هر مجموعه و هر کسب و کاری، بسیار مهم است. پس به نوعی می توان گفت که کارکرد اصلی آرم یا لوگو، هویت به شخص، شرکت، برند یا یک کسب و کار است.

به واسطه طراحی لوگو، می توان به اهداف مهمی در بازار فروش دست یافت. برای همین است که امروزه تقاضا برای داشتن یک برند شخصی، افزایش یافته است. اصولا دلایل زیادی وجود دارد که طراحی برند و لوگو را برای کسب و کارهای مختلف، ضروری می کند. دلایل و عواملی مانند:

 • نیاز به ایجاد یک هویت رسمی در بازار فروش
 • تمایز از دیگر رقبا به واسطه یک برند شخصی
 • شهرت در بازارهای داخلی و خارجی
 • ماندگاری در ذهن مشتری

ما به عنوان طراحان گرافیک باید بتوانیم مفاهیم مشتریان خود را بشناسیم و خواسته های آن ها را در یک عنصر قابل تشخیص و مؤثر به نام لوگو تحقق بخشیم. با انجام این کار به مجموعه ها کمک می کنیم تا در بازار فروش یک محصول قدرت لازم را داشته باشند و با رسمیت یافتن، دارای هویت شوند.

 

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *