مشاوره رایگان: 09126706588

چاپ بنر

چاپ بنر یکی از خدمات چاپ فیزیکی است که هم توسط ارگان ها، شرکت ها و مجموعه ها با مقاصد تبلیغاتی و هم توسط اشخاص عادی با مقاصد تبریک، تسلیت و اطلاعیه، مورد استفاده قرار می گیرد. بنر ها به دلیل ابعاد بزرگی که نسبت به سایر اقلام چاپی فیزیکی دارند، بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرند و به سادگی می توانند پیام های شخصی یا تبلیغاتی را به مخاطبان القا کنند.

چاپ بنر یکی از انواع چاپ لارج فرمت یا چاپ عریض به شمار می رود، اما صرفا برای فضاهای باز مورد استفاده قرار نمی گیرد، بلکه برای فضاهای داخلی هم مناسب است. به طور مثال اگر شما فضای کافی داشته باشید، می توانید از بنرها داخل فضاهای نمایشگاه ها، دفاتر و … نیز استفاده کنید.

 

بیایید با برخی از مزایای یک بنر سفارشی آشنا شویم:

 • کاملا جلوه بصری دارد

این شاید بزرگترین نقطه قوت یک بنر باشد. در واقع بنرها همیشه در معرض دید عموم افراد قرار دارند. بنابراین می توان انتظار داشت که پس از طراحی بنر اختصاصی برای یک کسب و کار، با سیلی از مشتریان جدید روبرو شوید. از آن جایی که محتوای بنرها به صورت بصری است، انتقال پیام نیز بسیار آسان تر صورت می پذیرد و مشتریان پس از مشاهده، به نوع خدماتی که عرضه می کنید پی می برند.

 • با همه چیز سازگار است

وقتی صحبت از انتقال پیام شما به میان می‎آید، چاپ بنر روشی است که می‎تواند این مزیت را به طور کامل برای شما فراهم کند. در واقع به علت سازگاری بالای بنرها با هر محیط، امکان استفاده از آن ها در مکان های مختلف وجود دارد. همچنین می توانید آن ها را در سایزهای مختلفی سفارش دهید.

 • مقاوم است.

هنگام ساخت بنرها، از موادی کاملا مرغوب و مقاوم استفاده می کنند و همین امر باعث کیفیت بالا و ماندگاری بالا در شرایط مختلف است.

 • قابل استفاده مجدد است.

اگر محتوای بنر شما به گونه ای طراحی شود که در ماه ها یا سال های بعد هم بتوان از آن استفاده کرد، به سادگی می توانید بنر را تا کنید و در زمان مناسب دوباره از آن استفاده نمایید.

ما امیدواریم به شما کمک کرده باشیم تا برخی از مزایای طراحی بنر را بشناسید. اگر می‌خواهید شرکت شما آنطور که شایسته است تبلیغ شود، بهتر است بنرهای مناسبی را طراحی کنید.

 

 

کاربرد اصلی چاپ بنر

چاپ بنر

وقتی از بنرهای تبلیغاتی صحبت می کنیم، در مورد یکی از پرکاربردترین رسانه های تبلیغاتی با فرمت بزرگ صحبت می کنیم. به طور معمول، طراحی بنر به عنوان یک پشتیبانی برای تبلیغات در فضای باز شناخته می شود، اما می توان از آن در داخل ساختمان، مانند موسسات یا فروشگاه های بزرگ نیز استفاده کرد. این عنصر عالی ترین روش برای تبلیغ شرکت شما است و همچنین طیف قیمتی متفاوتی را نیز در بر می گیرد.

به عبارت دیگر می توان گفت که بیلبوردها روشی مقرون به صرفه برای ارائه پیامی واضح و مستقیم به مخاطبان هدف ارائه می دهند. یک چاپ بنر تبلیغاتی که در جای مناسب قرار داده می شود می تواند رهگذران را به سمت کسب و کار شما جذب کند یا آنها را در مورد هر گونه تبلیغ یا عرضه محصولات و خدمات آگاه کند. کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​از بیلبوردها برای افزایش شناخت برند و ترغیب مشتریان به خرید استفاده می‎کنند.

از آنجایی که بیلبوردها نسبتاً ارزان‌تر از سایر اشکال تبلیغات چاپی هستند، بیش تر مجموعه ها می توانند از این روش تبلیغاتی استفاده کنند.

همان طور که گفته شد، طراحی بنر نسبتاً ارزان است، بنابراین می توان چند عدد از آنها را در یک مکان آویزان کرد. چند بار دیواری را دیده‌اید که با ردیف‌هایی از یک پوستر پوشیده شده است؟ استفاده از چند بیلبورد تکراری در یک محیط، تأثیر بصری قوی تری بر مشتریان بالقوه ایجاد می کند. در عین حال، بهتر است بیلبوردها را مرتبا عوض کنید تا جلوه اصلی آن از بین نرود و برای مخاطب تکراری نشود.

بدون شک بهترین مکان برای نصب بیلبورد خیابان های شلوغ، ایستگاه های مترو و ایستگاه های اتوبوس است. این مکان ها دارای ترافیک زیادی هستند و بیلبوردهای تبلیغاتی شما را در طول روز توسط افراد زیادی مشاهده می‎شوند.

 

تفاوت چاپ بنر اکوسالونت و سالونت

دستگاه های بنر سالونت و اکوسالونت، از فناوری و متریال های مختلفی برای چاپ استفاده می کنند. جوهرهای سالوِنت (Solvent) از مواد شیمیایی منسوخ شده ای استفاده می کنند که علاوه بر نامناسب بودن برای محیط زیست، به دلیل پیکولیتر بالاتر، کیفیت پایین تری در نتیجه ی چاپ ارائه می کنند. این مسئله باعث شده که به دلیل کیفیت پایین تر بنر چاپی و ارزان تر بودن مواد اولیه، قیمت کلی بنر چاپ شده ی سالونت پایین تر باشد.

و اما دستگاه های چاپ بنر اکوسالونت، دقیقا بالعکس سالونت هستند و به همین دلیل کیفیت بسیار بالاتری ارائه می کنند و البته قیمت بیشتری هم نسبت به بنرهای سالونت دارند. بنرهای اکوسالونت، کاملا مناسب برای استفاده در فضاهای کوچک و یا فضاهایی که مخاطبان از فاصله ی نزدیک به بنر نگاه می کنند، است. چرا که با دقت بسیار بالایی تمام جزئیات و متون طراحی شده در بنر را چاپ می کند. اما چاپ بنرهای سالونت، کاملا برای دور نما مناسبند و به دلیل اینکه نمی توانند جزئیات را (به طور مثال متونی که با حروف کوچک نوشته شده اند) به شکل تمیز و مناسب چاپ کنند، در فاصله های نزدیک به مخاطب نباید نصب شوند.

 

موارد استفاده از بنرها

همانطور که بالاتر در این مورد صحبت کردیم، بنرها برای هر نوع تبلیغات و مشاغلی کاربرد دارند و نمی توان استانداردی برای آن تعیین کرد. با این حال برخی از مواردی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند را در این بخش مرور می کنیم :

 • چاپ بنر بیلبورد : متریال های چاپی که بر روی بیبلوردهای اتوبان ها و خیابان ها نصب می شود، عموما همان بنر هستند. برای بیلبوردهایی که ابعاد بسیار بزرگی دارند هم طرح به صورت چند تکه بر روی بنرهای مجزا چاپ می شود و در نهایت کنار یکدیگر چسبانده می شوند و طرح را تکمیل می کنند.
 • چاپ بنر تبلیغاتی خیابانی : همان بنرهایی هستند که بر روی داربست ساختمان های نیمه کاره نصب می شوند و مشخصات ساختمان و سازنده را شرح می دهند. همچنین بنرهایی که بعضا بر روی دیوار یا در ها نصب می شود که انتقال یک مجموعه به مکانی جدید را گوشزد کند.
 • چاپ بنرهای بک گراند : این بنر ها عموما به صورت تک رنگ چاپ می شوند و برای پس زمینه آتلیه های عکاسی یا مجموعه هایی که می خواهند بخشی را برای عکاسی از کالاها و محصولات خود تعبیه کنند مورد استفاده قرار می گیرد.
 • چاپ بنرهای مناسبتی : از بنرهای مناسبتی برای خوش آمد گویی، برای بیان تبریک به اشخاص یا مجموعه ها و همچنین تسلیت به اشخاص یا عموم جامعه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای تبریک یا تسلیت اعیاد و مناسبت های مختلف مذهبی و دولتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نکات کلیدی در طراحی بنر

برای ایجاد و طراحی بنر خوب باید به شیوه ها و مهم تر از همه به پیامی که می خواهیم منتقل کنیم، توجه کافی داشته باشیم. کارشناسان می گویند ما فقط 3 ثانیه فرصت داریم تا به واسطه یک بنر توجه مشتریان را جلب کنیم. بنابراین، رعایت نکات زیر ضروری است:

 • شعار خلاق : یک شعار خلاقانه و جذاب انتخاب کنید که تمام توجه مخاطب را به خود جلب کند زیرا اولین چیزی است که در معرض  عموم مردم قرار می گیرد، شعار تبلیغاتی شماست.
 • فونت ها : در چاپ بنر، از فونت هایی استفاده کنید که از راه دور به خوبی خوانا باشند و مهمتر از همه، به راحتی و سریع خوانده شوند. می توانید از حروف درشت برای نگارش آن استفاده کنید.
 • رنگ های متضاد : سعی کنید رنگ پس زمینه و متن متضاد را انتخاب کنید، به عنوان مثال سیاه و سفید. در این صورت می توانید ترکیب بندی خوبی ایجاد کنید و توجه مشتری را به خود جلب نمایید.
 • سلسله مراتب اطلاعات : برای برقراری ارتباط موثر در یک پیام، به یاد داشته باشید که نحوه چیدمان حروف را رعایت کنید. از راست چین و چپ چین استفاده کنید و تناسب متن نوشتار را به طور کامل رعایت کنید.

 

مراحل ساخت و چاپ بنر

فرآیند تولید بنرهای تبلیغاتی اساساً مبتنی بر استفاده از ماده ای به نام پی وی سی یا پلی وینیل کلراید است. این یک ماده بسیار مقاوم است که در برابر انواع آب و هوای نامساعد مقاومت می کند و آن را برای استفاده در فضای باز ایده آل می کند. همچنین عایق صوتی و حرارتی بسیار خوبی دارد.

یکی دیگر از مزیت های بزرگ این متریال این است که می توان آن را در سایزهای بزرگ یا با فرمت های بزرگ چاپ کرد. به همه این دلایل، نوع طراحی که انجام می شود باید دقیق و اصولی باشد تا طرحی مطابق با آنچه می خواهیم و مورد انتظار است ایجاد شود. رنگ، وزن، طراحی و اندازه در بسیاری از جنبه ها کلیدی هستند. متخصص طراحی بیلبورد و بنر باید همه اینها را در نظر بگیرد تا چاپ بنر را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و نیاز مشتری را برآورده کند.

بسیاری از تیم های تبلیغاتی در حوزه طراحی بنر متخصص هستند و می توانند چاپ بیلبورد و بنر شما را به صورت کاملا هوشمندانه انجام دهند. همچنین متخصصان حرفه ای این حوزه، به شما در مورد بهترین گزینه ها یا نحوه اجرای طرح مشاوره می دهند.

 

 

لیست قیمت چاپ بنر

نوع متریالبالای 10 متربالای 50 متربالای 100 متر
چاپ بنر (4 پاس) 10 انس *خارجی12000010000080000
چاپ بنر (4 پاس) 10 انس *ایرانی900008000070000
چاپ فلکسی 18 انس (خارجی)250000230000200000
چاپ وینیل سفید براق150000120000100000
چاپ وینیل سفید مات150000120000100000
چاپ وینیل شیشه ای (ترانسپارنت) 200000180000150000
چاپ وینیل ابریشمی مات 200000180000150000
چاپ مش200000180000150000
چاپ بک لایت200000180000160000
چاپ سولیت150000140000125000
چاپ کنواس (بوم)250000220000200000
چاپ چرم مصنوعی---------

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *