مشاوره رایگان: 09126706588

برش شبرنگ و روز رنگ

برش شبرنگ و روز رنگ

برش شبرنگ و روز رنگ توسط دستگاه کاترپلاتر انجام می شود. در طی این پروسه با استفاده از تیغ دستگاه کاترپلاتر بر روی کاغذهای شبرنگ و روز رنگ، طرح از پیش آماده شده، برش می زند و طرح دلخواه شما، به سادگی از پس زمینه شبرنگ یا روز رنگ جدا می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با هم مرور کنیم هر کدام از متریال های برش شبرنگ و روز رنگ چه کاربردی دارند و در چه مواردی مصرف می شوند.

 

شبرنگ و روز رنگ چه متریالی هستند؟

شبرنگ و روز رنگ چه متریالی هستند؟

شبرنگ و روز رنگ از یک متریال پلاستیکی با ضخامت تقریبا بالا تشکیل شده اند و بصورت چسبدار موجود هستند. معمولا از شبرنگ و روز رنگ ها برای برش لوگو و متون استفاده می شود. این را در نظر داشته باشید که قابلیت چاپ بر روی شبرنگ و روز رنگ وجود ندارد و فقط می توان حروف و اشکال ثابت را برش داد و در محل مورد نظر نصب کرد. قابل ذکر است که تقریبا شبرنگ را بر روی هر سطوح صافی می توان نصب کرد. سطوحی مانند چوب صاف، فلز صاف، انواع سنگ، کرکره اتوماتیک فروشگاه ها، بدنه ی خودروها و …

تفاوت برش شبرنگ و روز رنگ در قدرت چسبندگی و همچنین دید آنها در شب است. چسبی که در پشت شبرنگ استفاده شده است، چسبی بسیار قدرتمند و محکم است و زمانی که شبرنگ بر روی یک سطح چسبانده می شود دیگر به سادگی قابل جدا کردن نیست. همچنین درخشندگی شبرنگ در شب و با تابیدن نور مستقیم چراغ خودروها و چراغ های خیابان، بسیار زیاد است و از فواصل دور به خوبی دیده می شود.

روز رنگ ها چسب خیلی محکم و مقاومی ندارند و در صورتی که بر روی سطحی چسبانده شود، می توان آنها را جدا کرد. به همین دلیل برای سطوح و مکان هایی که قرار است در آینده طرح نصبی عوض شود از روز رنگ استفاده می شود تا بتوان آن را جدا کرد. همچنین برای بدنه ی خودروها که هم حساس هستند و هم در آینده نیاز به جداسازی دارند، از روز رنگ استفاده می شود. تفاوت دیگر روز رنگ با شبرنگ درخشندگی آنها در شب هست.

روز رنگ ها همانطور که از اسمشان مشخص است، در شب درخشش خاصی ندارند و حتی در صورتی که نور مستقیم هم به آنها تابیده شود، قابل مشاهده از فاصله های دور نیستند.

 

کاربردها و محل نصب شبرنگ و روز رنگ

کاربردها و محل نصب شبرنگ و روز رنگ

باید بدانیم از برش شبرنگ و روز رنگ در چه مکان ها و سطوحی می توان استفاده نمود، تا بتوانیم بیشترین بهره وری را داشته باشیم. در این بخش به طور خلاصه به انواع سطوح و مکان های مناسب برای نصب شبرنگ و روز رنگ اشاره می کنیم :

  • نصب شبرنگ بر روی کرکره برقی فروشگاه ها و مغازه ها
  • نصب روز رنگ بر روی بدنه ی خودروهای سواری، وانت ها و کامیون ها
  • نصب شبرنگ و روز رنگ بر روی انواع دیوارهای چوبی، گچی و رنگ خورده
  • نصب شبرنگ و روز رنگ بر روی شیشه های بیرونی و داخلی فروشگاه ها و مغازه ها
  • نصب شبرنگ بر روی انواع تابلوهای فلزی

 

مزایای برش شبرنگ و روز رنگ

یکی از مهمترین مزایای برش شبرنگ و روز رنگ، داشتن رنگ های متفاوت و کیفیت رنگ ثابت آنهاست. تقریبا تمام متریال های چاپی در صورت قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید و حتی در محیط باز، به سرعت رنگ و روی خود را از دست می دهند و کدر می شوند، اما شبرنگ و روز رنگ، با توجه به ساختار خاص خود، کیفیت خود را تا ماهها و سال ها مانند روز اول حفظ می کنند.

با توجه به چسب مقاومی که دارند، با کمی تلاش قابل جدا شدن از سطوح هستند و اثری از خود به جای نمی گذارند. البته در این مورد همانطور که پیش تر اشاره کردیم، روز رنگ ها گزینه ی بسیار مناسب تری برای جدا شدن از روی سطوح هستند.

 

نحوه ثبت سفارش برش شبرنگ و روز رنگ

در صورتی که نیاز به برش شبرنگ و روز رنگ دارید هم می توانید به صورت حضوری به رسا چاپ مراجعه نمایید و علاوه بر مشاهده نمونه کارهای ما و سفارش طراحی خود، نسبت به ثبت سفارش خود اقدام نمایید و هم می توانید به صورت غیرحضوری طرح خود را برای ما ارسال نموده و نوع شبرنگ و روز رنگ را مشخص کنید و رنگ مد نظر خود را اعلام کنید و با پیک درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید.

همچنین در صورتی که نمی دانید کدام یک از متریال های شبرنگ و روز رنگ مناسب نصب در محل مد نظر شما هستند و برای دریافت استعلام قیمت، می توانید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید. برای استفاده از خدمات نصب شبرنگ فوری و نصب روز رنگ فوری نیز می توانید با ما تماس حاصل نموده تا پس از اعلام قیمت، سفارش خود را ثبت کنید.

 

لیست قیمت برش شبرنگ و روز رنگ

تعدادتا 10 مترتا 20 متر تا 50 متربالای 50 متر
کاتر پلاتر روز رنگ *ایرانی (سفید، مشکی، قرمز، آبی، زرد، سبز)12000011000010000090000
کاتر پلاتر روز رنگ *خارجی (سفید، مشکی، قرمز، آبی، زرد)150000140000130000120000
کاتر پلاتر روز رنگ خارجی طلایی و نقره ای200000190000180000170000

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *