مشاوره رایگان: 09126706588

چاپ قاب فنری

چاپ قاب فنری

چاپ قاب فنری یکی از جدیدترین و خلاقانه ترین تولیدات سال های اخیر به شمار می آید. به واسطه این روش، صنعت چاپ که برخی گمان می کردند از مدرنیته خارج شده است، به چرخه دنیای مدرن وارد شد. برای اینکه بهتر بتوانید به درک این روش چاپ و مزایای ویژه آن بپردازید، ابتدا باید بدانید قاب فنری چیست. قاب فنری، سازه‎ای است که از آن جهت انجام امور تبلیغاتی استفاده می کنند. این سازه به دلیل آنکه ظاهر بسیار منحصر به فردی دارد، بیش‎تر در محیط های لوکس و لاکچری مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال، بسیاری از افراد این محصول را برای استفاده در نمایشگاه‎های بین المللی استفاده می کنند. این سازه به دلیل آنکه موارد مصرف بین المللی دارند، به سازه‎های نمایشگاهی معروف هستند. آن‎ها را در محیط مناسبی می‎توان نصب و پردازش کرد. در ادامه، به بیان تعاریف عمیق تری از این محصول می‎پردازیم.

اصولا قاب مدرن فنری، الزاما برای نمایشگاه ها مورد استفاده قرار نمی گیرد. گاهی اوقات ممکن است بسیاری از شرکت های لوکس و لاکچری نیز از این قاب ها برای نصب تابلو استفاده کنند. ترکیب این قاب های فلزی با تابلوهای مدرن، می توان جذابیت بصری خاصی ایجاد کند. به دلیل آنکه در اغلب واحدها و شرکت‎ها، از قاب های تکراری و کلاسیک استفاده می‎شود، مصرف این محصولات می‎تواند جلوه خاصی ایجاد کند. به همین دلیل شما نیز می‎توانید در محل کار خود از این تولیدات مدرن و جدید استفاده کنید.

همچنین برخی از افراد هستند که از این قاب‎ها برای خانه و یا اتاق خود استفاده می کنند. شما می‎توانید تصویر مد نظر را بر روی یک تخته چاپ کنید. سپس با نصب تخته چاپ شده بر روی قاب فنری، می‎توانید تابلوی مد نظر خود را آماده سازی کنید.

 

بررسی فرآیند چاپ قاب فنری به صورت حرفه ای

 

چاپ قاب فنری

برای بررسی فرآیند چاپ قاب فنری، لازم است ابتدا اطلاعاتی درباره اجزای این قاب داشته باشید. این قاب ها عموما به صورت فلزی تولید می شوند. در چهارگوشه این فلز، پلاستیک هایی جهت زیبایی و ایمنی تعبیه شده اند. هر یک از این قاب ها می توانند در ابعاد و اندازه های گوناگون تولید شوند. کوچک ترین اندازه های قاب فنری، ابعاد 10 سانتی هستند. بزرگ ترین ابعاد نیز شامل ابعاد 40 الی 60 سانتی متری می باشند. هر  کدام از اندازه های نامبرده، کاربردها و مصارف ویژه خود را دارند.

برای چاپ قاب فنری، ابتدا باید تصاویر مد نظر خود را انتخاب کنید. این تصاویر همانگونه که اشاره کردیم می توانند متفاوت باشند. به عنوان مثال، برخی از افراد از تصاویر عاشقانه و یا مینیمالیستی جهت چاپ استفاده می کنند. در حالی که برخی دیگر تمایل به استفاده از تصاویر تبلیغاتی و بازرگانی دارند. پس از انتخاب تصویر مد نظر، می بایست آن را بر روی تخته مناسب چاپ و آماده سازی کنید. روش های چاپ بسیار متفاوت هستند. رایج ترین روش چاپ قاب های فنری، پلات و لمینت است.

پس از چاپ قاب فنری به صورت حرفه ای و دقیق، شما می توانید آن را برای روی قسمت های آماده اتصال نصب کنید. نصب دقیق تخته چاپ شده بر روی قاب، نیاز به دقت و توجه زیادی دارد. در بخش های بعدی روش اتصال و نصب تخته های چاپی بر روی قاب را توضیح داده ایم. با استفاده از راهنمای نصب، شما به راحتی قادر به آماده سازی این قاب ها در ابعاد و اندازه های گوناگون خواهید بود. برای آشنایی بیش تر با موارد و نکات اساسی پیرامون انواع گوناگون قاب، می توانید به ادامه این مقاله مراجعه کنید.

 

طراحی فایل قاب فنری

از قاب فنری ها به عنوان تابلوهای تبلیغاتی و یا تابلوهای عکس استفاده می کنند. به دلیل شکل ظاهری خاص این تابلوها، برای استفاده در دفاتر کار و یا منازل این تابلوها بسیار ایده آل و منحصر به فرد هستند. نکاتی که باید برای طراحی فایل قاب فنری در نظر بگیرید را با هم بررسی می کنیم :

  • در صورتی که می خواهید چاپ شما توسط دستگاه پلاتر صورت بگیرد که کیفیت بسیار بالاتری به سایر انواع چاپ دارد، باید از فرمت رنگی RGB استفاده نمایید.
  • در صورتی که می خواهید چاپ شما توسط دستگاه اکوسالونت انجام شود که خیلی مناسب چاپ جزئیات نیست و بیشتر برای تصاویر کاربرد دارد، باید از فرمت رنگی CMYK استفاده کنید.
  • رزولوشن فایل خروجی طراحی شما، در صورتی که قرار است با دستگاه پلاتر چاپ شود، باید 300 dpi و در صورتی که قرار است با دستگاه اکوسالونت چاپ شود، 100 dpi می باشد.
  • خروجی (اکسپورت) فایل در ابعاد واقعی باشد.
  • ابعاد استانداردی که برای چاپ قاب فنری استفاده می شود، ابعاد A5، A4 و A3 هستند. البته شما هر ابعاد خاصی که نیاز داشته باشید تا طول 200 سانتیمتر را می توان به صورت قابل فنری چاپ کرد.

 

کاربرد انواع قاب فنری چیست؟

کاربرد انواع چاپ قاب فنری در سال های اخیر افزایش یافته است. این امر به علت پیشرفت کسب و کارها و همچنین به دلیل اهمیت بازاریابی، این محصولات بسیار رایج شده اند. چرا که هدف اصلی اغلب آن ها، ایجاد محیط و بستری مناسب برای تبلیغات است. درباره کاربرد این محصول سوالات زیادی وجود دارد. جواب برخی از این سوالات را به شکل محتوایی جذاب برای شما ارائه کرده ایم. با خواندن کاربردها و مصارف ویژه این تولیدات، می توانید آن ها را مورد استفاده قرار دهید. برای آشنایی بیش، شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می کنیم.

  • معرفی و تبلیغات یک محصول: بیش ترین کاربرد انواع قاب، شامل معرفی و تبلیغات یک یا چند محصول است. به همین دلیل در اغلب نمایشگاه ها و همایش های تولیدی، از این محصولات جهت تبلیغات استفاده می کنند. این محصولات می توانند جایگزین انواع بروشورها و کتابچه های تبلیغاتی بی مصرف شوند. زیرا آن ها به دلیل ظاهر بصری جذاب خود، قوه بینایی و تمرکز افراد را به صورت همزمان درگیر می کنند.
  • معرفی یک شخص خاص: یکی دیگر از نمونه های کاربرد انواع چاپ قاب فنری، معرفی یک یا چند شخص خاص و حقیقی است. این اشخاص می توانند شامل طیف گسترده ای از جامعه باشند. به عنوان مثال برخی از پزشکان  متخصص برای معرفی خود در مطب و بیمارستان از این قاب ها استفاده می کنند. همچنین وکلای بخش های گوناگون نیز از قاب های مربوطه جهت معرفی نامه استفاده می کنند.
  • انتقال مفاهیم زیبایی شناختی: سومین کاربرد انواع قاب، انتقال مفاهیم زیبایی شناختی است. این مفاهیم می توانند بر روی تخته قاب چاپ شوند. بیننده با دیدن تصاویر مربوطه بر روی قاب، به عمق و معنای زیبایی شناختی و مفاهیم عمیق نهفته در آن پی می برد.
  • چاپ تصاویر و موارد شخصی : از قاب فنری ها تنها برای مقاصد تبلیغاتی استفاده نمی شود، بلکه شما می توانید تصاویر شخصی خود را هم بر روی آنها چاپ کنید و در منزل و محل کار خود نصب کنید و یا به عنوان هدیه آن را به شخص خاصی بدهید.

 

نحوه نصب قاب فنری و قرارگیری آن در گیره نصب

پس از چاپ قاب فنری، حالا نوبت به نصب آن رسیده است. برای نصب شما ابتدا باید گیره های پلاستیکی متصل به بخش فلزی قاب را از چهار جهت رها کنید. پس از انجام این کار می بایست کاغذ چاپ و لمینت شده را درون قاب قرار دهید. سپس می توانید به صورت مرحله به مرحله، گیره ها را به گوشه های تخته وصل کنید. پس از انجام این کار از استحکام تخته بر روی قاب مطمئن شوید. در نهایت با انجام تمامی موارد، تابلوی مدرن و زیبای شما آماده سازی می شود. شما می توانید برای زیبایی بیش تر این قاب ها، از سایر ملزومات تزئینی نیز استفاده کنید.

 

نحوه سفارش چاپ قاب فنری

در صورتی که می خواهید سفارش چاپ قاب فنری خود را به رسا چاپ بسپارید، می توانید هم به صورت حضوری به دفتر ما مراجعه نمایید و هم به صورت آنلاین فایل مورد نظر خود را برای ما ارسال نمایید تا ضمن دریافت استعلام قیمت، نسبت به ثبت سفارش خود اقدام نمایید. همچنین در صورت نیاز می توانید طراحی فایل خود را هم به ما بسپارید. در این صورت پس از اتمام طراحی و دریافت تاییدیه از شما، نسبت به چاپ کار اقدام می نماییم. اگر نمی دانید چه متریال و طراحی ای مناسب چاپ قاب فنری است، می توانید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید.

 

لیست قیمت چاپ قاب فنری

سایزپلات و لمینت و پانچقاب فنریقیمت کامل
30*204000060000100000
40*3050000100000150000
70*50100000150000250000
70*100200000200000400000

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *