مشاوره رایگان: 09126706588

چاپ سولیت و PP

چاپ سولیت و PP

چاپ سولیت و PP، روش مناسبی برای بهره مندی همزمان از کیفیت و مرغوبیت است. در این روش چاپ، بیش ترین موضوعی که اهمیت دارد، کیفیت نهایی محصولات چاپی و همچنین مرغوبیت و وضوح تصاویر است. به موجب همین روش، بسیاری از باکیفیت ترین نمونه های تبلیغات چاپی در سال های اخیر به وجود آمده است. برای اینکه بهتر بتوانید با مفهوم این نوع از چاپ آشنا شوید، ابتدا ماده سولیت را به شما معرفی می کنیم.

پس از آشنایی با متریال و ماده اولیه مورد نیاز برای چاپ تخصصی سولیت، نوبت به آشنایی با فرآیندهای آن می رسد. هر یک از فرآیندها و مراحل چاپ و تولید محصولات سولیت، به صورت کاملا مستقل و جداگانه هستند. برای آشنایی بیش تر در این رابطه، می توانید به خواندن ادامه این مطلب بپردازید.

متریال سولیت، ماده ای است که از جنس pvc ساخته و آماده سازی شده است. این ماده اولیه را می توان به عنوان پایه اصلی اغلب روش های چاپی در نظر گرفت. زیرا آن ها علاوه بر اینکه کیفیت بسیار مناسبی دارند، ویژگی هایی را نیز به خود اختصاص داده اند. در رابطه با ویژگی های خاص سولیت، در بخش های بعدی اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه می کنیم. اصولا کار با ماده اولیه سولیت نیاز به آموزش تخصصی و حرفه ای ندارد. بلکه با کسب اطلاعات محدود نیز می توان به چاپ حرفه ای بر روی این محصولات پرداخت.

تنها نکته ای که باید در زمینه چاپ سولیت و PP به آن توجه داشته باشید، نکات و حاشیه های پیرامونی است. به عنوان مثال ابعاد تصویر چاپی بسیار مهم است و اغلب افراد هنگام چاپ به آن بی دقت هستند. برای آشنایی بیش تر با روش چاپ سولیت، می توانید از تکنسین های حرفه ای بخش چاپ و انتشار کمک بگیرید.

 

بررسی ویژگی های خاص متریال سولیت

چاپ سولیت و PP

همانطور که می دانید چاپ سولیت و PP یکی از روش های دقیق و حرفه ای چاپ به شمار می آید. پس بهتر است هنگام بهره مندی از خدمات ویژه آن، اطلاعات دقیق و مفیدی را کسب کنید. یکی از اطلاعاتی که باید به آن دقت کنید، بررسی ویژگی های ماده اولیه سولیت است. این محصولات انواع گوناگونی داشته و هر یک بر اساس ویژگی های خاص خود شناخته می شوند. در این قسمت سعی داریم شما را با این ویژگی های مهم و منحصر به فرد آشنا کنیم. البته توجه داشته باشید که به دلیل تنوع تولیدکنندگان، جنس این محصولات می توانند بسیار متفاوت باشد.

برخی از نمونه های موجود بسیار بی کیفیت بوده و در مقابل، برخی دیگر از کیفیت های ویژه ای برخوردار هستند.

  • داشتن قابلیت شست و شو: در چاپ سولیت و PP، می توان به راحتی شست و شو و پاکسازی به وسیله آب را انجام داد. زیرا انواع ماده اولیه سولیت، به شدت در برابر نفوذ قطرات آب مقاوم هستند. آن ها را می توان به طور گسترده و عمده در برابر رطوبت هوا و همچنین رطوبت ناشی از آب قرار داد. در اثر ماندگاری بالای مواد چاپی سولیت، آن ها به هیچ عنوان دچار خوردگی و یا خیسی نمی شوند. بلکه به راحتی می توانید آن ها را با یک دستمال خشک و یا نم دار پاک کنید.
  • وضوح رنگی بسیار بالا: متریال سولیت، وضوح رنگی بسیار بالایی دارد. به همین دلیل است که پس از انجام فرآیند چاپ، درخشندگی ویژه ای را ایجاد می کند. با استفاده از خدمات چاپ سولیت، شما می توانید باکیفیت ترین و زیباترین تصاویر را در کوتاه ترین زمان ممکن ایجاد کنید. به همین دلیل است که بسیاری از افراد سعی دارند این نوع خدمات را به جای سایر روش های مرسوم چاپ استفاده کنند. تنها موردی که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب صحیح دستگاه چاپ (پلاتر یا اکوسالونت) است که در انتهای مطلب توضیح بیشتری در مورد آن ارائه می کنیم.

 

چرا چاپ سولیت و PP طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است؟

برخی از افراد، می پرسند که چرا چاپ سولیت و PP، طرفداران زیادی دارد. برای پاسخ به این سوال، باید به شما بگوییم مجموعه ای از علل باعث این محبوبیت شده اند. همچنین با گذر زمان و به وجود آمدن سایر روش های چاپ، این روش همچنان در رده های بالا قرار دارد. در این بخش به شما توضیح خواهیم داد که علل تمایل افراد به بهره مندی از خدمات چاپ نامبرده، چه چیزی است. پس اگر این ابهام برای شما و یا اطرافیانتان به وجود آمده است، می توانید بخش زیرا را مطالعه کنید.

مقرون به صرفه بودن: خدمات چاپ تخصصی سولیت، بسیار ارزان قیمت هستند. علت این امر نیز استفاده از متریال باکیفیت ارزان است. همین یک ویژگی را می توان اصلی ترین عامل پرطرفدار بودن این روش چاپ ذکر کرد. زیرا بسیاری از افراد، به دنبال بهره مندی از خدمات کیفی و کمی به صورت همزمان هستند. به همین دلیل نیز محصولات ارزان قیمت، اصولا فروش بیش تری را به خود اختصاص داده اند.

قابل استفاده بودن برای موارد مصرف متفاوت: با استفاده از خدمات چاپ تخصصی سولیت، می توان به موارد مصرف بسیاری دست یافت. به عنوان مثال، شما می توانید با استفاده از چاپ سولیت، انواع بنر و استند را آماده سازی کنید. این در حالی است که سایر روش های چاپ، تنها قادر به تامین بخشی از نیاز چاپی کشور هستند. صنعت چاپ پس از ظهور چاپ سولیت، تحویل بسیاری پیدا کرده و در رده صنایع حرفه ای کشور قرار گرفت. به گونه ای که امروزه این صنعت امروزه در داخل کشور نیز گستردگی بسیار زیادی پیدا کرده است.

 

ذکر کاربردهای انواع چاپ pp و سولیت

با استفاده از خدمات چاپ سولیت و PP می توان به کاربردهای گسترده ای دست یافت. بخشی از این کاربردها به صورت مستقیم حاصل شده و برخی دیگر به صورت واسطه ای هستند. به عنوان مثال، شما می توانید برای ساخت بنر، به صورت مستقیم از خدمات چاپ سولیت استفاده کنید. در حالی که برخی خدمات مانند چاپ و آماده سازی استند، نیاز به آماده سازی اولیه دارند. در این بخش، قسمتی از مهم ترین کاربردهای چاپ سولیت را برای شما ذکر می کنیم. پس می توانید برای آشنایی بیش تر با این کاربردها، ما را تا پایان این بخش همراهی کنید.

  • ساخت بنر و آماده سازی به وسیله متریال سولیت
  • آماده سازی انواع پوسترهای تبلیغاتی گسترده

 

طراحی سولیت و PP

طراحی سولیت و PP

همانطور که می دانید، مهمترین مرحله ی قبل از چاپ طراحی فایل مورد نیاز چاپ است. به دلیل اینکه از چاپ سولیت برای اهداف تبلیغاتی و چاپ پوسترهای تبلیغاتی استفاده می شود، بهتر است از رنگ های شاد و جذابی که از فواصل دور قابل مشاهده هستند و می توانند نگاه مخاطب را جذب کنند استفاده شود.

نکته حائز اهمیت در طراحی این است که فقط المان ها و موارد ضروری را در طرح خود بگنجانید. فراموش نکنید که پوسترهای تبلیغاتی، کارآیی تراکت، بروشور یا کاتالوگ را ندارند و شما نباید تمام کسب و کار و بیزینس خود را به صورت یکجا در آن معرفی کنید، بلکه مناسب معرفی محصولات جدید، خدمات جدید و هر آن چیزی هستند که باید به طور سریع و گسترده به مخاطبان و یا مشتریان قبلی خود معرفی کنید.

 

ملزومات چاپ و نحوه سفارش چاپ سولیت و PP

برای آماده سازی فایل طراحی مناسب چاپ سولیت و PP برای دستگاه اکوسالونت از چهار رنگ اصلی ( CMYK ) استفاده می شود و برای آماده سازی فایل طراحی مناسب چاپ سولیت و PP برای دستگاه پلاتر از سه رنگ اصلی RGB استفاده می شود (در بعضی از پلاترها جوهر Dye و در بعضی از دستگاه های پلاتر از جوهر Pigment استفاده می شود). همانطور که پیش تر اشاره کردیم، به دلیل اینکه عموم دستگاه های پلاتر از رنگ های دای استفاده می کنند، باعث می شود که کیفیت بسیار بالایی را در چاپ ارائه کنند اما این رنگ ها در مدت زمان و با تابش مستقیم نور خورشید، رنگ پریده و کدر می شوند.

پس باید هنگام ثبت سفارش این مورد را در نظر داشته باشید، اما اگر بخواهید با اکوسالونت سولیت یا PP خود را چاپ کنید، از بابت رنگ پریدگی خیالتان راحت باشد، چرا که رنگ های اکوسالونت، به این راحتی ها کدر نمی شوند. اما مشکلی که در اکوسالونت وجود دارد این است که به دلیل Outdoor بودن چاپ دستگاه، جزئیات بسیار ریز را نمی توان به شکلی دقیق چاپ کنید.

همچنین برای آماده سازی فایل مناسب چاپ، در صورتی که قصد چاپ با دستگاه پلاتر را دارید، باید از مود رنگی RGB و رزولوشن 300 dpi استفاده نمایید و اگر قصد چاپ با دستگاه اکوسالونت را دارید باید از فرمت رنگی CMYK و رزولوشن 100 dpi استفاده نمایید.

در صورتی که نیاز به چاپ سولیت و PP دارید، می توانید به صورت حضوری به دفتر ما مراجعه نموده و یا در صورت نیاز به صورت آنلاین فایل خود ارسال نموده و سفارش خود را ثبت نمایید. همچنین در صورتی که نیاز به طراحی طرح مد نظر خود دارید، می توانید اطلاعات مورد نیاز برای درج در طراحی را برای ما ارسال نمایید تا پس از طراحی و دریافت تاییدیه از شما، نسبت به چاپ اقدام نماییم. در صورتی که نمی دانید چه متریال و طراحی ای برای چاپ سولیت مناسب کار شماست، لطفا با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ی رایگان ما بهره مند شوید.

لیست قیمت چاپ سولیت و PP

نوع کاغذتا 10 مترتا 50 مترتا 100 متربالای 100 متر
کوتد سنگین 180گرم150000130000110000توافقی
کوتد سبک 130گرم13000011000090000توافقی
فتوگلاسه براق180000160000140000توافقی
فتوگلاسه مات ابریشمی200000180000160000توافقی
بک لایت200000180000160000توافقی
کنواس (بوم)250000220000200000توافقی
سولیت و PP180000160000140000توافقی
PP پشت چسبدار220000200000180000توافقی
طلق ترانسپرنت300000260000220000توافقی

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *