مشاوره رایگان: 09126706588

چاپ فاکتور، قبض و رسید

چاپ فاکتور، قبض و رسید

یکی از مواردی که برای کسب و کارهایی لازم است، چاپ فاکتور، قبض و رسید است. داشتن این موارد علاوه بر اینکه حس اعتماد و امنیت مشتری را افزایش می دهد، باعث می شود که همه ی فروش های یک مجموعه سندیت داشته باشند و هم خریدار و هم فروشنده در جریان کامل ارقام فروخته شده و یا خریداری شده قرار بگیرند. در این مطلب به طور کامل خدمات مرتبط با چاپ فاکتور، قبض و رسید را بررسی می کنیم.

قبض و رسید برای محصولات یا کالاهایی استفاده می شوند که در ابتدا بیعانه ای از مشتری دریافت می شود و پس از تحویل مابقی مبلغ دریافت می شود. در این صورت شما قبض یا رسید به مشتری خود ارائه می کنید که مبلغ بیعانه در آن درج شده و هم خیال مشتری بابت دریافت رسید وجه راحت می شود و هم شما زمانی که ایشان برای تحویل محصول خود مراجعه کردند، نیاز نیست دفاتر مختلف را بررسی کنید و با قبضی که در دست اوست می توانید مبلغ پرداخت شده و مبلغ باقی مانده را مشاهده کنید.

فاکتور هم زمانی استفاده می شود که شما یک محصول، کالا یا خدمات را به طور کامل به مشتری می فروشید و برای او فاکتوری صادر می کنید که چه محصولی را با چه قیمتی از شما خریداری کرده است. فاکتورها برای شرکت ها و مجموعه ها بسیار حائز اهمیت هستند، چرا که ممکن است نیازهای یک شرکت را افراد مختلفی تهیه کنند و در انتهای ماه شرکت متوجه نشود چه مقدار هزینه بابت خریدهای مورد نیاز خود کرده است. اما با داشتن فاکتورهای خرید و ارائه به حسابداری، این مشکل حل می شود.

 

چاپ فاکتور فروش

چاپ فاکتور فروش

فاکتور یک برگه ی تجاری است که طبق خریدی که صورت گرفته توسط فروشند به خریدار ارائه می شود. یک فاکتور خام شامل مشخصات فروشنده مانند لوگو و نام تجاری، آدرس، تلفن و سایر اطلاعات تماس است و مواردی که در آن برای مشتری درج می شود شامل نام خریداری، نوع کالا یا خدمت فروخته شده، قیمت واحد، قیمت کل و … است. فاکتورها معمولا فضای خالی ای دارند که به شما کمک می کنند که اگر توضیحاتی در رابطه با محصول فروخته شده مانند ضمانت یا نحوه ی پرداخت و … دارید را در آن بخش درج کنید.

فاکتورها استانداردهای متفاوتی دارند، شما می توانید بر اساس نوع استفاده ی خود ابعاد مختلف، جنس کاغذ و گرماژ متفاوت، شماره فاکتور و … را سفارش دهید. یکی دیگر از مواردی که باید در چاپ فاکتور به آن توجه شود، رسمی و غیر رسمی بودن آن است. اگر شما می خواهید فاکتور رسمی به مشتریان خود ارائه کنید (یک نسخه از فاکتور رسمی در اختیار شما می ماند، یک نسخه به مشتری ارائه می شود و نسخه ی سوم به اداره مالیات ارائه می شود) باید از فرمت استاندارد فاکتور رسمی استفاده کنید و اگر نمی خواهید فاکتور رسمی ارائه کنید، می توانید از هر فرمتی که صلاح می دانید استفاده کنید.

فاکتورها به دو دسته ی کاغذ تحریر و کاربن لس تقسیم می شوند. کاغذهای تحریر همان کاغذهای معمولی هستند که گرماژ های مختلفی دارند و کاغذهای کاربن لس، کاغذهایی هستن که زمانی که شما بر روی نسخه ی اول یادداشت می کنید، بدون گذاشتن کاربن بین کاغذها، نوشته ی شما بر روی کاغذ دوم هم نوشته می شود.

از خدمات چاپ فاکتور، قبض و رسید به شماره، پرفراژ و صحافی می توان اشاره نمود که در صورت نیاز شما انجام می شوند.

 

چاپ قبض و رسید

چاپ قبض و رسید

همانطور که پیش تر گفتیم، از قبض و رسید برای خدماتی که به صورت بیعانه ای ارائه می شوند، استفاده می شود. قبض رسید معمولا یک کاغذ افقی یک سوم کاغذ A4 است که با استفاده از پرفراژ به دو تکه تقسیم می شود. یک نسخه ی آن در دسته قبض باقی می ماند و برای فروشنده است و نسخه ی دوم آن به مشتری ارائه می شود. البته شما می توانید هر ابعادی که مد نظرتان است را برای چاپ قبض و چاپ رسید سفارش دهید و الزامی وجود ندارد.

در قبض و رسید مواردی مانند مشخصات خریدار، مشخصات محصولی که خریداری کرده و بیعانه ای که پرداخت کرده درج می شود و در نهایت باقی مانده ی مبلغ مشخص می شود. معمولا قبض ها بر روی کاغذ تحریر 80 گرم و به صورت تک نسخه ای چاپ می شوند و توسط پرفراژ نسخه های آن از هم جدا می شوند.

از خدماتی که برای چاپ فاکتور، قبض و رسید ارائه می شود می توان به شماره، پرفراژ و صحافی اشاره نمود.

 

نحوه سفارش چاپ فاکتور، قبض و رسید

شما می توانید هم به صورت حضوری به رسا چاپ مراجعه نمایید تا سفارش چاپ فاکتور، قبض و رسید فوری خود را ثبت کنید و هم می توانید به صورت غیرحضوری نسبت به استعلام قیمت و چاپ فاکتور ارزان و فوری و همچنین چاپ فاکتور، قبض و رسید اقدام نمایید. همچنین در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد نحوه ی چاپ فاکتور، قبض و رسید دارید، می توانید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ی رایگان ما استفاده نمایید.

 

لیست قیمت چاپ فاکتور، قبض و رسید

نوع و جنس فاکتورسایزتیراژقیمت (تومان)تحویل
فاکتور دو نسخه ای تک رنگ (معمولی)A41000شماره-4 روز کاری
فاکتور دو نسخه ای تک رنگ (معمولی)A51000شماره-4 روز کاری
فاکتور دو نسخه ای تک رنگ (کاربن لس)A41000شماره-5 روز کاری
فاکتور دو نسخه ای تک رنگ (کاربن لس)A51000شماره-5 روز کاری
فاکتور سه نسخه ای تک رنگ (معمولی) A41000شماره-4 روز کاری
فاکتور سه نسخه ای تک رنگ (معمولی)A4500شماره-4 روز کاری
فاکتور سه نسخه ای تک رنگ (معمولی)A51000شماره-4 روز کاری
فاکتور سه نسخه ای تک رنگ (کاربن لس)A41000شماره-5 روز کاری
فاکتور سه نسخه ای تک رنگ (کاربن لس)A4500شماره-5 روز کاری
فاکتور سه نسخه ای تک رنگ (کاربن لس)A51000شماره-5 روز کاری
فاکتور دو نسخه ای چهار رنگ (معمولی)A41000شماره-7 روز کاری
فاکتور دو نسخه ای چهار رنگ (معمولی)A51000شماره-7 روز کاری
فاکتور دو نسخه ای چهار رنگ (کاربن لس)A41000شماره-7 روز کاری
فاکتور دو نسخه ای چهار رنگ (کاربن لس)A51000شماره-7 روز کاری
فاکتور سه نسخه ای چهار رنگ (معمولی)A41000شماره-7 روز کاری
فاکتور سه نسخه ای چهار رنگ (معمولی)A51000شماره-7 روز کاری
فاکتور سه نسخه ای چهار رنگ (کاربن لس)A41000شماره-7 روز کاری
فاکتور سه نسخه ای چهار رنگ (کاربن لس)A51000شماره-7 روز کاری
قبض رسید21*101000شماره-4 روز کاری
برچسب اموال4*1/51000شماره-3 روز کاری

 

شما می توانید کلیه خدمات چاپ و پس از چاپ خود را از تیراژ 1 عدد به بالا به ما سفارش دهید. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد خدمات ما نیاز دارید و یا اگر نیاز به استعلام قیمت خدمات چاپ اختصاصی دارید، می توانید برای مشاوره رایگان از اطلاعات ما در صفحه تماس با ما استفاده نمایید. همچنین برای مشاهده قیمت محصولات ما می توانید از لیست قیمت استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *